Antidekubitné sedačky

Contour Gel

Kód ZP: L83702

Sedačka Contour Gel sa skladá z dvojvrstvovej zloženej peny s vnútornou vrstvou Technogelu®. Vďaka vystrihnutej podpore nôh je dosiahnuté efektívne odľahčenie tlaku, sklon sedu zapustený do sedačky zlepšuje umiestnenie a znižuje riziko skĺznutia dopredu vo vozíku. Navyše, stredná vrstva peny zvyšuje podporu nosnej plochy a následne znižuje tlak. Nakoniec vonkajšia vrstva Technogel® znižuje strihové sily.

CombiFoam

CombiFoam

Kód ZP: L83699

Mimoriadne ľahká polyuretánová podložka podporuje rozloženie tlaku dodatočne, dobrou prispôsobivosťou. CombiFoam ponúka účinný pamäťový efekt a malú hmotnosť. Pena Relax si pri krátkodobom odľahčení podrží svoj tvar. Látka návleku, ktorú je možné prať, je ošetrená vrstvou proti napadnutiu mikroskopickými hubami a baktériami.

Z-Flo

Z-Flo

Kód ZP: L83702

Sedačka Z-Flo sa skladá z poťahu vyrobeného z polyuretánu a strečového nylonu a je vyplnený penou Floam. Vďaka vhodne umiestnenému prešitiu môže Floam prúdiť vnútri sedačky, a tým zabezpečuje efektívny tvar a podporu namáhaných bodov. Vzduchová komora v penovej báze má špeciálnu funkciu. Výsledkom vzduchového prispôsobenia je individuálne kontúrovanie penovej bázy. Nízka hmotnosť a ľahká manipulácia poskytuje množstvo rôznych použití tejto sedačky.

Advantage

Advantage

Kód ZP: L83698

Kombináciou výhod Floam buniek a nízkej hmotnosti je sedačka Advantage špeciálne vhodná pre aktívnych používateľov vozíka. Kontúrovaná penová báza s vystúpenou oblasťou abdukcie je použiteľná v mnohých oblastiach. Bunky s Floam penou poskytujú efektívnu podporu pri tlaku. Výmenou špecifi ckých buniek je možné individuálne prispôsobenie presne tam, kde je to potrebné. Advantage sedačka sa dodáva s nepremokavým poťahom.

Cloud

Cloud

Kód ZP: L83701

Sedačka Cloud je navrhnutá pre tých užívateľov vozíka, ktorí požadujú optimálne polohovanie a maximálnu podporu pri tlaku. Počínajúc penovou bázou, stred sedačky je rozdelený do 16 buniek v súlade s anatomickou štruktúrou. To zvyšuje kontakt s povrchom a efektívne znižuje tlak. Bočné bunky s Floam penou zabezpečujú dodatočnú podporu. Vďaka jednoduchej náhrade Floam buniek sa sedačka Cloud môže kedykoľvek prispôsobiť individuálnym potrebám užívateľa. Sedačka Cloud sa dodáva s nepremokavým poťahom.

Evolight

Evolight

Kód ZP: L83700

Vďaka inovatívnej a ideálnej kombinácii dvoch materiálov sedačka Evolight dosahuje vrcholovú podporu tlaku a nasakovanie vlhkosti. Tým predchádza začervenaniu a tlakovým bodom a okrem toho prispieva aj k zlepšeniu rovnováhy tlaku na pokožku. Kocková štruktúra znižuje strihové sily a zabezpečuje dobrú cirkuláciu vzduchu. Je pokrytá dvoma vrstvami špeciálnej látky integrovanej medzi sedačkou a poťahom.

Evolight Pro

Evolight Pro

Kód ZP: L83700

Kľúčovým znakom novej sedačky Evolight Pro je jej vopred určená štruktúra. Optimálne usadenie zabezpečujú nohy a bočná (laterálna) opora, ako aj zvýšená oblasť abdukcie. Dodatočná penová vložka tlmí tlak na sedaciu kosť.

Terra Flair

Terra Flair

Sedačka Terra Flair poskytuje ľahkosť vzduchovej podložky so stabilitou a bezpečím peny. Jej použitie pomáha optimálnej distribúcii tlaku a zamedzuje dekubitom. Perfektný jazdný komfort dosahuje vďaka prispôsobeniu sa vaším pohybom. Obsahuje ventil pre jednoduché dofúknutie.