Juvo - výkonný elektrický vozík pre väčšiu nezávislosťOvládacie zariadenia

Ovládací panel TEN °

TEN°

Ovládací panel TEN ° predstavuje pre vás ako užívateľa malú ergonomickú revolúciu. Prečo? Jedným z príkladov je mäkká ručná podložka, ktorá zabraňuje predčasnej únave. Inovatívne otočný spínač s 10-stupňovým uhlom otáčania uľahčuje prístup k regulácii rýchlosti. Farebný displej s vysokým rozlíšením 3,5 palca poskytuje dobrý prehľad o vašom používateľskom rozhraní.

Juvo VR2 ovládací panel

VR2

Osvedčený VR2 je náš základný ovládaci panel, ktorý môže byť naprogramovaný tak, aby vyhovoval vašim osobným potrebám. Ovládací panel je rozdelený na klávesnicu, dva LED displeje a joystick. Na spodnej strane je umiestnený zdroj nabíjania.

Špeciálne ovládacie prvky

Špeciálne ovládacie prvky

Alternatívne druhy ovládacích jednotiek je možné použiť, ak štandardné joysticky vám nevyhovujú. V mnohých prípadoch je mini joystick namontovaný na elektronickom otočnom ramene na ovládanie bradou alebo ústami. Radi Vám poskytneme ďalšie možnosti vstupných jednotiek na ovládanie vášho vozíka. Tieto funkcie sa môžu používať na ovládanie funkcií sedadla, ako aj komunikačných zariadení a vášho domáceho prostredia.

Riešenia pre sedenie

Ľubovoľne nastaviteľné sedadlo (VAS)

Ľubovoľne nastaviteľné sedadlo (VAS)

Ľubovoľne nastaviteľné sedadlo sa dá prispôsobiť vašim mieram až na centimeter. Dodáva sa vo výbave s nastaviteľným polstrovaným operadlom a plochým podsedákom. Ergonomické nastavenie uhlu sedadla je takmer úplne bez nepríjemných šmykových trecích síl. Na výber ponúkame nastaviteľné podrúčky a rôzne varianty nožných opierok.

Kontúrovací balíček

Kontúrovací balíček

Výsledkom našej spolupráce s fyzioterapeutmi a pracovnými terapeutmi bolo optimálne tvarované sedadlo, ktoré je možné objednať v širokej škále veľkostí kontúr. Základ sedadla sa skladá z anatomicky tvarovaného povrchu, ktorý umožňuje vysoký stupeň bočnej stability. Podsedák formovaný v tvare stehna, pomáha zmierniť tlak na bedrový kĺb. Integrovaná "rampa" tiež napomáha optimálnej polohe panvy. Spolu s zadným polstrovaním pomáha aktívne vyrovnať panvu. Oba komponenty kontúrovacieho balíčka je možné kombinovať so štandardným a ľubovoľne nastaviteľným sedadlom.

Línia Baxx

Línia Baxx

Línia Baxx pozostáva z ergonomicky tvarovanej pevnej chrbtovej opierky, ktorá ponúka vysokú stabilitu a komfort sedenia pre každodenné použitie. Dve rôzne výšky a tri veľkosti kontúr umožňujú individuálne prispôsobenie požiadavkám zákazníka. Vrchná časť opierky je polstrovaná tak, aby umožňovala pohodlné sedenie. Veľké otvory chrbtovú opierku ľahšou a zlepšujú podmienky pre sedenie vďaka dobrému vetraniu.

Podsedáky

Podsedáky

Vďaka našim skúsenostiam so špičkovými technológiami na výrobu pien, ktoré sa používajú na výrobu automobilových sedadiel sa nám podarilo vyvinúť penový podsedák pre užívateľov, ktorí potrebujú dlhodobo sedieť. V dôsledku zvýšenému pohybu molekúl pri zaťažení, tlak v pene sa optimálne rozmiestni a tým tlmí silu pôsobiacu na stehná a panvu. Optimálne rozmiestnenie tlaku a znížená šmyková sila napomáhajú zníženiu dekubitov. Môžete si vybrať z celkom deviatich rôznych modelov podsedákov z línií Comfort, Foam a Terra.

Bezpečnosť

Kolieska proti prevráteniu

Kolieska proti prevráteniu

Vďaka týmto kolieskam sa vozík neprevráti keď ide z kopca ako aj pri prudkom zabrzdení (napr. keď je ovládacie zariadenie vypnuté). Flexibilné kolieska sa pretočia, keď narazia na prekážku, takže pohon predných kolies udrží stúpania schopnosť vozíka (napr. na obrubníkoch).

Pomalšia jazda pri zatáčkach

Pomalšia jazda pri zatáčkach

Ovládacie zariadenie na vozíku umožňuje individuálne nastaviť parametre jazdy. Parametre, ktoré zabránia vozíku prevrátiť sa pri jazde v zatáčkach sú prísne strážené. Ak ovládacie zariadenie zaznamená pohyb riadenia vozíka smerom do zatáčky, automaticky zníži rýchlosť.

Kontrola vybrácií

Kontrola vybrácií

Správne polohovanie vstupného modulu je obzvlášť dôležité, ak sa vozík riadi pomocou brady alebo úst. Jazdenie bez námahy je možné len vtedy, ak je vstupný modul v línii s bradou alebo ústami. Naše joysticky sú schopné zaznamenať vibrácie spôsobené povahou povrchu územia (ako napr. dlažbové kocky) a automaticky nastaviť rýchlosť jazdy.

Gyroskop

Gyroskop

Tento stabilizačný modul ponúka užívateľom jazdenie bez námahy. Spoľahlivá smerová stabilita vozíka nielenže odstraňuje nepohodlné regulovanie jazdy, ale umožňuje aj presné manévrovanie na rôznych povrchoch a svahoch. Gyroskop sa odporúča aj pri používaní digitálnych vstupov, ako napríklad riadenie spínania. Je súčasťou základného vybavenia pohonu predných kolies Juvo v spojení s ovládacím zariadením TEN °.

Aretácia – zámok predných kolies

Aretácia – zámok predných kolies

Z času na čas sa nemožno vyhnúť cúvaniu, napríklad pri výjazde z výťahu alebo na rampách. Nežiaduci a ťažko ovládateľný pohyb riadenia, ku ktorému dochádza vtedy, keď vozík mení smer jazdy, môže byť usmernený zámkom predných kolies. Týmto sa predné kolesá udržia v priamej polohe vpred. Zámok je možné objednať ako voliteľnú variantu v manuálnej alebo elektrickej verzii.

Doplnky

Voliteľné príslušenstvo

Voliteľné príslušenstvo

USB rozhranie ponúka napätie 12/24 V na pripojenie ďalších zariadení, ako napríklad respirátory. Ak by ste mali záujem o dodatočné osvetlenie, môžeme vám ponúknuť naše LED osvetlenie s atraktívnym krytom z číreho skla. Okrem magnetického nabíjacieho pripojenia ponúkame držiak na nápoje, ako aj robustný nosič batožiny, ktorý je vhodný aj na prepravu respirátorov.

Servis

Batériu celej rady Juvo 5 a 6 Juvo, ktorá sa nachádza na podvozku, je možné rýchlo a ľahko vymeniť sklopením sedadla. Ak treba vymeniť riadiacu jednotku, je uskutočniteľná vďaka možnosti oddelenia podvozku a sedadla.

Výroba na mieru

Sofistikovaný modulárny dizajn zariadenia Juvo umožňuje osloviť mnohých používateľov aj s veľmi špecifickými požiadavkami. Ak potrebuje ešte niečo iné navyše kvôli vašim špeciálnym potrebám, obráťte sa na svojho špecializovaného predajcu alebo technika. Naším cieľom je uspokojiť vaše individuálne želania a uľahčiť váš každodenný život k ceste väčšej nezávislosti.

Farby rámu

Anthracite metallic

Anthracite metallic

Jet black RAL 9005

Jet black RAL 9005

Ice blue

Ice blue

Sparkle light orange

Sparkle light orange

Vinho sparkle

Vinho sparkle

Marine blue

Marine blue

Candy red

Candy red

Silver metallic

Silver metallic

Yellow RAL 1023

Yellow RAL 1023

Signal red RAL 3001

Signal red RAL 3001

Sparkle granny-smith

Sparkle granny-smith

Cream RAL 9001

Cream RAL 9001

White RAL 9016

White RAL 9016

Shimano matte

Shimano matte

Jet black RAL 9005 matte

Jet black RAL 9005 matte

Technické údaje

Technické údaje  
Rýchlosť 6 / 7.2 / 10 / 14 km/h
Kapacita batérie 63 Ah (C5) / 74 Ah (C20) gélové batérie (štandardné vybavenie)
Dojazd (podľa ISO 7176-4) 35 km
Riadiaca jednotka VR2 alebo Ottobock TEN°
Max. zaťaženie Veľkosť podvozku 1: 140 kg
Veľkosť podvozku 2: 160 kg
Výška prekážok Pohon predných kolies: 100 mm
Pohon zadných kolies: 65 mm
Schopnosť stúpania (ISO 7176-2) 10° / 17%
Celková šírka Veľkosť podvozku 1: 600 mm
Veľkosť podvozku 2: 640 mm
Výška sedadla (v závislosti od riešenia sedenia) 400–550 mm
Šírka sedadla 340–560 mm
Hĺbka sedadla 340–500 mm
Polohovanie sedadla 0° to +30°
Sklon sedadla 45° power
Výška opierok rúk 225–350 mm
Dĺžka predkolenia 250–540 mm
Max. čas nabíjania 12 hodín
Hmotnosť od 107 kg

Na stiahnutie

Prosím zvoľte požadovaný formát súborov:

Katalóg Human Mobility (2019)