Správne sedieť: pri jedení, pití, hre

Adaptabilné sedacie polohovacie systémy poskytujú vášmu dieťaťu stabilnú oporu, podporujú vývoj jeho motorických schopností a umožňujú mu podieľať sa na každodenných aktivitách. Sedacie polohovacie systémy a terapeutické stoličky Ottobock poskytujú oporu telu a korigujú polohu panvy, čím predchádzajú vzniku deformít. Vaše dieťa pohodlne sedí a môže sa plne sústrediť na dianie okolo seba.

Toto obzvlášť platí v prípade jedenia a pitia. Poloha vo zvislom sede je pre dieťa prospešná a u detí s problémami s prehĺtaním je doslova nenahraditeľná. Správne zvolená zdravotnícka pomôcka podporuje fyziologické držanie tela, a tým predchádza duseniu v dôsledku zlého prehĺtania.

Správne držanie tela je však dôležité aj pri hre či kreslení: Umožňuje vášmu dieťaťu byť aktívne, reagovať na podnety z okolia a rozhodovať, do ktorých aktivít a v akej miere sa chce zapájať.


Early Activity System

Early Activity System podporuje správny vývoj batoliat a malých detí už v prvých mesiacoch života. Podložka s rozličnými opornými prvkami pomáha stabilizovať vaše dieťa v tých najdôležitejších polohách.

viac

Firefly - Playpak

Playpak umožňuje hranie sa pri terapii s dieťaťom a to znamení veľa. Prieskumy ukázali, že prvé intervenčné terapie pre bábätká a deti, ktoré môžu robiť terapeuti a rodičia spolu, ako napríklad s Playpak, majú veľký vplyv na rozvoj dieťaťa.

viac

Firefly - GoTo

Rodiny na celom svete používajú sedadlo GoTo v nákupných košíkoch, na pláži, na oslavách priateľov či v dedkovom obľúbenom hojdacom kresle. GoTo pomáha zjednodušiť vaše denné činnosti a pritom udržiava deti, aby boli do činnosti zapojené. 

viac

Terapeutická stolička Everyday

Terapeutická stolička Everyday určená pre deti od jedného roka až po dospievajúcich je odolná stolička pre každodenné použitie a všetky bežné situácie, kedy obyčajná stolička nestačí. Pomáha pri chybnom držaní tela, podporuje zmyslové vnímanie a je pohodlná aj pri dlhšom sedení.

viac

Polohovací sedací systém Squiggles

Sedací systém Squiggles poskytuje oporu malým deťom s posturálnou nestabilitou. Systém Squiggles zabezpečuje držanie panvy, trupu, hlavy a dolných končatín, pričom zároveň poskytuje dieťaťu voľnosť pohybu. Sedací systém je ideálny pre použitie v každodenných situáciách a "rastie" s dieťaťom.

viac

Polohovací sedací systém Mygo

Modulárny polohovací sedací systém Mygo poskytuje bezpečnú oporu deťom vo veku 3 až 14 rokov. S možnosťou individuálneho prispôsobenia potrebám vášho dieťaťa vďaka množstvu nastavovacích prvkov predchádza tento sedací systém chybnému postaveniu panvy.

viac

Polohovacie zariadenie Kimba

Polohovacie zariadenie Kimba kombinuje jedinečné vlastnosti sedacej jednotky Kimba Neo a interiérového podvozku. Sedacie jednotky v dvoch veľkostiach sú vhodné pre deti od asi 1 do 10 rokov, rozmerovo úplne prispôsobiteľné, t.j. dokážu rásť s dieťaťom. Pomocou dômyselne riešených pelôt možno každému dieťaťu zaručiť optimálnu polohu sedu. Chrbtovú opierku možno sklopiť do úplného ľahu. Pre maximálny komfort sedu je sedačka vybavená prevzdušňujúcou tkaninou eliminujúcou potenie. Interiérový podvozok je výškovo nastaviteľný a umožnuje polohovanie v rôznych uhloch sedu.

viac

Sleepform

Stabilizačný systém Sleepform stabilizuje deti vo veku od narodenia až do 18 rokov, a to počas odpočinku aj v spánku.

Vákuový matrac sa vytvaruje podľa požadovanej polohy dieťaťa, na ňu sa položí prevzdušňovacia podložka, ktorá eliminuje negatívne dôsledky potenia a bráni vzniku otlakov. Dieťa tak leží v pokojnej polohe. Proti nekoordinovaným pohybom možno použiť fixačné popruhy, ktoré nebránia v pohybe, ale obmedzujú jeho rozsah.

Systém je kombináciou vákuového matraca (na polohovanie), podložky Airflow (na odľahčenie tlaku) a plachiet na reguláciu teploty a odľahčenie dieťaťa.

viac

Polohovací sedací systém KIT

Polohovací sedací systém KIT pre vekovú skupinu od 12 rokov je pohodlný a poskytuje bezpečné polohovanie napríklad pri stole či školskej lavici. Vďaka individuálnemu nastaveniu v oblasti panvy a trupu sa vaše dieťa cíti pohodlne dokonca aj keď sedí dlhší čas.

viac