Správne sedieť: pri jedení, pití, hre

Adaptabilné sedacie polohovacie systémy poskytujú vášmu dieťaťu stabilnú oporu, podporujú vývoj jeho motorických schopností a umožňujú mu podieľať sa na každodenných aktivitách. Sedacie polohovacie systémy a terapeutické stoličky Ottobock poskytujú oporu telu a korigujú polohu panvy, čím predchádzajú vzniku deformít. Vaše dieťa pohodlne sedí a môže sa plne sústrediť na dianie okolo seba.

Toto obzvlášť platí v prípade jedenia a pitia. Poloha vo zvislom sede je pre dieťa prospešná a u detí s problémami s prehĺtaním je doslova nenahraditeľná. Správne zvolená zdravotnícka pomôcka podporuje fyziologické držanie tela, a tým predchádza duseniu v dôsledku zlého prehĺtania.

Správne držanie tela je však dôležité aj pri hre či kreslení: Umožňuje vášmu dieťaťu byť aktívne, reagovať na podnety z okolia a rozhodovať, do ktorých aktivít a v akej miere sa chce zapájať.


Firefly - Playpak

Playpak umožňuje hranie sa pri terapii s dieťaťom a to znamení veľa. Prieskumy ukázali, že prvé intervenčné terapie pre bábätká a deti, ktoré môžu robiť terapeuti a rodičia spolu, ako napríklad s Playpak, majú veľký vplyv na rozvoj dieťaťa.

viac

Firefly - GoTo

Rodiny na celom svete používajú sedadlo GoTo v nákupných košíkoch, na pláži, na oslavách priateľov či v dedkovom obľúbenom hojdacom kresle. GoTo pomáha zjednodušiť vaše denné činnosti a pritom udržiava deti, aby boli do činnosti zapojené. 

viac

Polohovacie zariadenie Kimba

Polohovacie zariadenie Kimba kombinuje jedinečné vlastnosti sedacej jednotky Kimba Neo a interiérového podvozku. Sedacie jednotky v dvoch veľkostiach sú vhodné pre deti od asi 1 do 10 rokov, rozmerovo úplne prispôsobiteľné, t.j. dokážu rásť s dieťaťom. Pomocou dômyselne riešených pelôt možno každému dieťaťu zaručiť optimálnu polohu sedu. Chrbtovú opierku možno sklopiť do úplného ľahu. Pre maximálny komfort sedu je sedačka vybavená prevzdušňujúcou tkaninou eliminujúcou potenie. Interiérový podvozok je výškovo nastaviteľný a umožnuje polohovanie v rôznych uhloch sedu.

viac