Škôlka a škola s terapeutickou stoličkou Everyday

Učíme sa pre život - každý deň

Terapeutická stolička Everyday

Terapeutická stolička Everyday je určená pre deti od 1 do 18 rokov pre podporu stabilného sedu - terapeutická stolička pre každodenné použitie a všetky bežné situácie, kedy obyčajná stolička nestačí.

Terapeutická stolička Everyday poskytuje deťom od jedného roka až po dospievajúcich stabilitu vo všetkých životných situáciách. Vďaka veľkému množstvu voliteľného príslušenstva a možností nastavenia je terapeutická stolička Everyday vhodná pre nápravu chybného držania tela (vďaka stabilizácii panvy) a pre podporu zmyslového vnímania.

Táto terapeutická stolička sa veľmi rýchlo stane súčasťou života vášho dieťaťa. Ľahko sa zmestí do každej domácnosti vďaka svojej úzkej konštrukcii. Deti určite osloví predovšetkým ponuka farieb. Rodičia ocenia: Terapeutická stolička Everyday sa jednoducho nastavuje, takže sa prispôsobí rastu a telesným zmenám u vášho dieťaťa. Toto dosiahnete pomocou niekoľkých jednoduchých krokov. Inými slovami, terapeutická stolička Everyday rastie s vaším dieťaťom. To znamená, že si neskôr nebudete musieť zvykať na nový produkt.

Výškovo nastaviteľný podvozok

Podvozok umožňuje veľký rozsah výškového nastavenia. Vďaka tomu môže vaše dieťa sedieť veľmi nízko napríklad v kruhu svojich spolužiakov v škole, či naopak vyššie napríklad pri jedálenskom stole. Obe jednoducho nastavíte použitím nožného pedála.

Nastaviteľná opierka hlavy

Výšku a hĺbku opierky hlavy môžete ľahko prispôsobiť potrebám vášho dieťaťa alebo ju môžete jednoducho odstrániť. Opierka hlavy zlepšuje postavenie hornej časti chrbtice. V závislosti od požiadaviek napr. na väčší komfort či lepšiu oporu si môžete z doplnkového príslušenstva vybrať tvarovanú alebo plochú opierku hlavy (tiež s bočným vedením).

Vyklápateľná opierka chodidiel

Výšku a sklon opierky chodidiel je možné nastaviť. Opierku chodidiel je tiež možné úplne vyklopiť, čím uľahčíte vášmu dieťaťu vysadanie zo stoličky. Vyhotovenie z kovu alebo dreva.

Zmena sklonu sedadla

Sklon sedadla môžete nastaviť aj keď vaše dieťa už sedí v terapeutickej stoličke. Môžete tak napríklad sklopiť sedadlo dozadu, keď si vaše dieťa chce odpočinúť alebo dopredu, aby ste mu uľahčili vstávanie.

Panvový pás pre držanie tela

Stoličku môžete prispôsobiť aj vďaka mäkkým panvovým pelotám. Poskytujú väčšiu stabilitu a lepšie pohodlie.

Široká ponuka bočných pelôt.

Každé dieťa je iné a potrebuje odlišnú oporu. Práve preto máte u terapeutickej stoličky Everyday na výber z veľkého množstva tvarovo a výškovo nastaviteľných bočných pelôt. Poskytujú oporu hrudníka, stabilizujú hornú časť tela a v prípade potreby vedú nadlaktie. Jednoduché, odklápacie, či zložené hrudné peloty poskytnú ten správny stupeň opory snáď každému dieťaťu.

Panvové peloty

Stoličku môžete prispôsobiť aj vďaka mäkkým panvovým pelotám. Poskytujú vyššiu stabilitu a viac pohodlia.

Nastaviteľná opierka chrbta

Opierka chrbta má individuálne nastaviteľnú výšku a sklon, vďaka čomu sa prispôsobí vášmu dieťaťu. Sklon chrbta môžete zvýšiť pre čas odpočinku, napríklad po jedle a opäť znížiť pre stimuláciu ovládania hlavy a trupu. Je možné pridanie peloty v panvovej oblasti pre podporu neutrálnej alebo predsadenej polohy panvy.Čo je na mne jedinečné

Optimálna poloha a stabilita

Dodatočná opora, ktorú poskytuje panvový pás, je prínosom pre deti so stredne ťažkou posturálnou nestabilitou. Stabilita panvy je základom celkového držania tela. 4-bodový panvový pás u terapeutickej stoličky Everyday zabezpečuje optimálnu polohu panvy.

Plynule nastaviteľný podvozok Hi-Low

Podvozok Hi-Low je možné plynule nastaviť podľa aktuálnej potreby s použitím bežného nožného pedálu či už do vyššej polohy pre aktivity napr. pri stole alebo nižšej polohy pre aktivity bližšie pri zemi.

Jednoduché nastavovanie a veselé farby

Terapeutickú stoličku Everyday jednoducho prispôsobíte rastu a telesnému vývoju. Je k dispozícii v niekoľkých veselých farbách a príťažlivom dizajne.

Technické informácie

Technické údaje Veľkosť 1 Veľkosť 2 Veľkosť 3
Približný vek 1–6 rokov 5–12 rokov 11–18 rokov
Maximálna hmotnosť používateľa 30 kg 50 kg 100 kg
Hĺbka sedu 150–280 mm 230–380 mm 340–440 mm
Šírka sedu 160–280 mm 260–380 mm 340–440 mm
Výška sedu (podvozok Hi-Low) 250–600 mm 320–600 mm 450–600 mm
Výška sedu (základný podvozok) 450–600 mm
Výška chrbta 300–400 mm 400–520 mm 450–630 mm
Dĺžka predkolenia 150–250 mm 280–450 mm 280–450 mm
Výška opierky rúk 150–250 mm 150–250 mm 180–325 mm
Nastavenie uhla sedu -10° až +30°
Nastavenie kolenného uhla -10° až +50°

Na stiahnutie

Prosím zvoľte požadovaný formát súborov:

Brožúra - Zvládnutie každodenného života (EN)

Prosím zvoľte požadovaný formát súborov:

Katalóg Detský program

Prosím zvoľte požadovaný formát súborov:

Brožúra Everyday Activity Seat (EN)


Podobné produkty