Chôdza

Vertikalizačné zariadenia a chodítka majú vo vývoji mnohých detí nenahraditeľné postavenie a pomáhajú im podieľať sa na každodenných aktivitách. Pretože stoj, hoci aj s podporou, je nesmierne dôležitý pre telesný a sociálny vývoj obzvlášť do veku 18 mesiacov, keď iba včasná vertikalizácia napomáha správnemu vývinu bedrového kĺbu a predchádza tak následným ortopedickým problémom.

Deti, ktoré sa nenaučia stáť samostatne, môžu napredovať vďaka zdravotníckym pomôckam Ottobock. Vyvinuli sme vertikalizačné zariadenia šité na mieru rozličným schopnostiam týchto detí v závislosti od veku a úrovne vývoja: parapódiá, polohovacie zariadenia a pronačné a supinačné vertikalizačné zariadenia. Podľa zásady, čo možno najviac aktivity pri čo možno najmenšej miere podpory, pomáhajú naše vertikalizačné zariadenia fyzickému a duševnému vývoju dieťaťa.

Toto tiež umožňuje dieťaťu reagovať na podnety z okolia či hrať sa s priateľmi.


Nurmi Neo

Nurmi Neo je naše najobľúbenejšie chodítko (často nazývané "pomôcka na učenie chôdze"). Navrhnuté na každodenné použitie doma, v škole alebo na cestách - dokáže sa otočiť prakticky na mieste.

viac

Walk Star

Walk Star je skladacie chodítko s oporou zozadu, ktoré má mimoriadne ľahkú a úzku konštrukciu a je vhodné na rýchlu prepravu. Dodáva sa v piatich veľkostiach pre deti, mládež a dospelých. Poskytuje stabilitu a istotu vďaka brzde spätného chodu a aretácii otáčania koliesok.

viac

KidWalk

Dynamické chodítko KidWalk zabezpečuje deťom s ťažkým postihnutím stabilnú oporu panvy a trupu. Je určené pre vekovú kategóriu 1 až 12 rokov. Umožňuje im tak chodiť s prirodzeným obrazom chôdze bez cudzej pomoci.

viac