Xeno

Multifunkčný model s vertikalizačnou funkciou

Páčilo by sa vám viac nezávislosti? Potom máme pre vás toho správneho spoločníka.

Mobilita a rozhovory v úrovni očí: Elektrický vozík Xeno vám umožní sa kedykoľvek postaviť bez pomoci okolia. Môžete tak predísť komplikáciám. Navyše nadobudnete pocit istoty počas státia a s ním aj pocit nezávislosti. Vertikalizačná funkcia je plne automatická, tichá a trvá iba niekoľko sekúnd. Ďalším prínosom je fyziologicky dôležité natiahnutie celého tela, ktoré podporuje prekrvenie a tiež chráni kĺby.

Chcete na vašom vozíku vo vertikalizovanej polohe aj jazdiť? Systém pásov a oporných pelôt to umožňuje.

Inovatívne servoriadenie predných kolies S3

Inovatívny systém servoriadenia predných kolies S3 zabezpečí optimálne priestorové podmienky a je zárukou vynikajúcich jazdných vlastností. Vďaka riadeniu S3 má vozík plynulý rozbeh bez otrasov, čo pomáha predchádzať spasticite.

Elektricky nastaviteľná opierka dolných končatín

Dĺžku je možné veľmi presne prispôsobiť, uhol v kolene je individuálne nastaviteľný a podnožku je možné spustiť až k podlahe. Týmto sa výrazne uľahčí presadanie a zároveň sa podporuje optimálna poloha dolných končatín. V spojení so 45° elektrickým nastavením sklonu chrbtovej opierky a elektrickým nastavením sklonu sedadla umožňuje vodorovnú odpočinkovú polohu.

Laterálne peloty pre lepšiu bočnú stabilitu.

Bočná opora je dôležitá predovšetkým v prípade zníženej stability trupu. Laterálne peloty v kombinácii s hrudným popruhom zabraňujú skĺznutiu a zvyšujú vašu bezpečnosť.

Vertikalizačná pomôcka

Vďaka tejto ergonomickej vertikalizačnej pomôcke je možný rýchly prechod z pozície v sede do fyziologicky dôležitého natiahnutia celého tela.

Farebný displej s doplnkovými funkciami

Voľne polohovateľný farebný displej má veľmi intuitívne ovládanie. Doplnkové funkcie ako elektrické možnosti nastavenia sedadla ako aj špeciálne ovládacie prvky a diaľkové ovládanie zariadení a spotrebičov je možné individuálne prispôsobiť.Výhody na prvý pohľad

Stáť budete hneď

Rýchly prechod z pozície v sede do fyziologicky dôležitého natiahnutia celého tela podporuje prekrvenie a pomáha chrániť kĺby.

Komfortné kolenné peloty pre pohodlnú a bezpečnú polohu v stoji

Pocit bezpečia a zároveň čo najväčšieho pohodlia je pri stoji obzvlášť dôležitý. Komfortné kolenné peloty sú toho zárukou.

Moderné zadné LED osvetlenie

Zadné osvetlenie na vozíku Xeno pripomína svojím vzhľadom moderný automobilový dizajn a zaisťuje bezpečnosť pri premávke na ceste.

Voľne polohovateľný farebný displej

Voľne polohovateľný farebný displej má veľmi intuitívne ovládanie. Vďaka usporiadaniu symbolov si rýchlo osvojíte za nimi skryté funkcie. Štruktúru menu je možné individuálne prispôsobiť vašim potrebám.

Technické informácie

Technické údaje      
Rýchlosť 6 km/h, voliteľne 10 km/h Polomer otáčania 920 mm
Kapacita batérie 63 Ah (C5) gélová batéria (štandardná výbava) Výška sedu (bez vankúša), pri 3° náklone sedadla 530–630 mm
Približný dojazd v testovacích podmienkach 35 km Šírka sedu 430–480 mm
Ovládacia jednotka enAble50 (130 A) Hĺbka sedu 370–530 mm
Maximálna nosnosť 136 kg Sklon chrbtovej opierky 20°, elektricky
Výška prekážky, ktorú je vozík schopný prekonať (optimálna) 50 mm Sklon sedadla 15°, elektricky
Maximálne prevýšenie 17 % Výška chrbtovej opierky 550–650 mm
Dĺžka vrátane podnožiek 1010 mm Výška opierky rúk 160–260 mm
Šírka 650 mm Dĺžka predkolenia 390–520 mm
Hmotnosť (v nezaťaženom stave) 140 kg    

Na stiahnutie

Prosím zvoľte požadovaný formát súborov:

Katalóg Mobility Solutions (2016)


Príslušenstvo

Podobné produkty