Start M3 Hemi

Odľahčený mechanický vozík pri hemiplégiiVýhody na prvý pohľad

Uľahčenie každodenného života

Široká škála doplnkového vybavenia prispieva k uľahčeniu každodenného života s ochrnutím polovice tela. Pri tomto mechanickom vozíku sme sa snažili, aby vo všetkých smeroch uľahčoval každodenný život a zároveň podporoval možné pohyby, ako napríklad používanie chodidiel. Príklady vybavenia zahŕňajú širší nožný priestor, tvarovanú opierku predlaktia a jednoručný pohon.

Vpred s pomocou nôh

Vďaka zníženému sedu dokážete jednoduchšie dosiahnuť na zem a ovládať vozík nohami - predovšetkým zdravou nohou a prípadne aj ako tréning pre postihnutú nohu. Nožný priestor bol rozšírený - pre ešte väčšiu slobodu pohybu.

Všetko pevne v rukách

Váš vozík by mal byť jednoducho prenášateľný. Preto je možné Start M3 Hemi zložiť iba v niekoľkých krokoch. Vznikne tak kompaktný kus batožiny.

Funkcionalita

Mechanický vozík vyvinutý špeciálne na použitie pri ochrnutí polovice tela

Funkčná porucha či ochrnutie polovice tela sú pomerne bežné, obzvlášť po cievnej mozgovej príhode. Často dochádza aj k narušeniu vnímania. Paža visí nadol a spôsobuje zvýšené namáhanie ramenného kĺbu.

Toto je dôvod, prečo bol Start M3 Hemi vyvinutý špeciálne pre ľudí s ochrnutím polovice tela. Je navrhnutý tak, aby ste s ním boli mobilnejší a schopní si usporiadať svoj každodenný život a voľný čas nezávislejšie a samostatnejšie. Základom je širší nožný priestor a znížený sed. Podporuje to ovládanie vozíka s pomocou nohy. Dokážete tak optimálne využívať vašu silu a cvičením ju vylepšovať. Podnožky sú odklápateľné a odnímateľné, čo vám zaručí, že nebudú prekážať pri presune do kúpeľne či k iným zariadeniam. Zadné kolesá sú inštalované v pasívnej polohe, čo znamená, že sú umiestnené dostatočne vzadu, aby sa vozík nedal jednoducho preklopiť. Stabilitu vozíka ešte vylepšuje ochrana proti preklopeniu a jednoducho ovládateľná páková brzda zadných kolies, ktorými môžete vozík dodatočne vybaviť.

Medzi ďalšie voliteľné príslušenstvo patria rôzne výškovo nastaviteľné a otáčateľné opierky paží či opierky rúk. Tieto vždy zabezpečia optimálne polohovanie neaktívnej paže. Jednoručné ovládanie v rámci doplnkovej výbavy vám umožní prevziať kontrolu nad vozíkom s pomocou jednej zdravej ruky. Možné je to vďaka použitiu dvojitej obruče.

Technické informácie

Charakteristika Hodnota
Maximálna zaťažiteľnosť 125 kg
Hmotnosť od 15,5 kg
Šírka sedu 38 - 50,5 cm
Hĺbka sedu 40 cm; 43 cm; 46 cm
Výška chrbta 40 – 47,5 cm
Výška sedu vpredu 38 - 51 cm
vzadu 38 - 49 cm
Dĺžka predkolenia 27 – 47 cm

Na stiahnutie

Prosím zvoľte požadovaný formát súborov:

Brožúra Start M3 Hemi (EN)

Prosím zvoľte požadovaný formát súborov:

Katalóg Human Mobility (2019)