Ortézy a bandáže od Ottobock

Ottobock vyvíja a vyrába vysokokvalitné ortézy a bandáže, ktoré dokážu pomôcť pri špecifických ťažkostiach. Jednou skupinou sú ortézy podporujúce proces liečby po zraneniach väzov, kĺbov alebo kostí. V prípade trvalých poškodení môžu zachovávať funkčnosť, pôsobiť preventívne proti bolesti alebo ju zmierňovať. Vo všeobecnosti je hlavným cieľom to, aby tieto produkty účinne podporovali a dopĺňali liečbu odporúčanú lekárom. Ortézy pri ochrnutí - ako napríklad kompletné ortézy dolnej končatiny alebo ortézy predkolenia - vyrába na mieru ortopedický technik a predstavujú ortotické riešenie na nepretržité nosenie pre ľudí postihnutých čiastočným alebo úplným ochrnutím jednej alebo oboch dolných končatín. Pre ľudí môžu byť obrovskou pomocou pri znovunadobudnutí slobody pohybu napriek zdravotným obmedzeniam.

Pri vývoji nových produktov spoločnosť Ottobock úzko spolupracuje s renomovanými ortopedickými technikmi, lekármi a terapeutmi. Účinnosť týchto produktov je podložená viacerými vedeckými štúdiami. Dôležitým faktorom je aj ich vhodnosť pre každodenné použitie: materiály príjemné na pokožku, optimálny komfort pri nosení a praktická údržba vám používanie ortéz ešte viac uľahčia.

Umožniť ľudom pohyb bolo vždy ústrednou témou v takmer 100-ročnej histórii našej spoločnosti. Naša snaha pomôcť ľuďom obnoviť ich schopnosť pohybu - alebo aspoň udržať existujúcu úroveň mobility - stojí za každým jedným výrobkom Ottobock. Získajte podrobné informácie o možnostiach vybavenia ortézou Ottobock.


Čo sú ortézy a bandáže?

Ortézy a bandáže predpisuje lekár v prípade zranenia alebo ochorenia opornej a pohybovej sústavy. Prečítajte si viac o rôznych druhoch ortéz a bandáží, princípe ich fungovania a ich konštrukcii.

viac

Postihnuté časti tela

Krčná chrbtica a rameno, lakeť, ruka, chrbát, bedro, koleno, noha a chodidlo alebo členok: Ako východisko použite postihnutú časť tela a zistite, ktoré produkty môžu pomôcť zmierniť vaše zdravotné ťažkosti.

viac

Klinický obraz a symptómy

Získajte podrobné informácie o rôznych klinických obrazoch a symptómoch, možnostiach terapie a diagnostických metódach. Pri každom z ochorení ponúkame špecifické ortézy a bandáže, ktoré môžu pomôcť zmierniť vaše ťažkosti.

viac