Príbehy pacientov

Čo vám naše zdravotnícke pomôcky opäť umožnia a aké každodenné a rekreačné aktivity s nimi ich používatelia dokážu robiť?

Spoznajte ľudí, ktorí vďaka našim ortézam a bandážam objavili nové možnosti pohybu.


Hannelorin príbeh s Aqualine

Skutočnosť, že Hannelore žije s následkami poliomyelitídy od svojho jedného roka, jej nezabránila v jej záľube v plávaní. S ortotickým systémom Aqualine sa môže pohybovať bezpečne a slobodne v priestoroch plavárne aj v bazéne pre neplavcov.

viac

Christinin príbeh so C-Brace®

Christin jednoducho miluje pohyb. Štyri roky potrebovala k životu vozík - s ortotronickým ortézovým systémom C-Brace® teraz opäť môže brávať svojho psa na prechádzky do lesa a v pláne má ešte veľa cestovať.

viac

Petrov príbeh s E-MAG Active

Dlhé prechádzky, nákupy a cestovanie s manželkou - odkedy Peter začal nosiť systém kolenného kĺbu E-MAG Active, získal späť schopnosť pohybu, ktorú potrebuje pre tieto aktivity.

viac

Axelov príbeh s Free Walk

Axel, 39 rokov, nekompletná lézia miechy. Technický redaktor, otec rodiny, vášnivý športovec: "Je pravda, že som tak trochu bojovník."

viac

Annin príbeh s Genu Arexa

Po lyžiarskom úraze chcela Anna opäť čo najskôr sama chodiť. Koniec koncov práca, ale predovšetkým jej štvorročný syn ju stále potrebujú. Kolenná ortéza s pevným rámom Genu Arexa jej pomohla pri úspešnom a rýchlom návrate do bežného života.

viac

Astridin príbeh s Genu Sensa

Byť vonku bez ohľadu na počasie - toho by sa Astrid za nič na svete nechcela vzdať. No bolesti kolena jej v poslednom čase sťažovali prechádzky a turistiku. Odkedy začala nosiť ortézu Genu Sensa, je Astrid opäť vonku každý deň, a to aj s artrózou.

viac

Janin príbeh s Malleo TriStep

Jana je profesionálna športovkyňa. Pri volejbale si však roztrhla vonkajší väz v členku, čo znamenalo, že si nejaký čas nezahrá. Momentálne začína s pomocou Malleo TriStep nohu opäť privykať na pohyb.

viac

Judithin príbeh s Patella Pro

Ako bývalá profesionálna športovkyňa je Judith zvyknutá veľa cvičiť a športovanie jednoducho miluje. Diagnóza "anteriórnej bolesti kolena" ukončila jej kariéru krasokorčuliarky na kolieskových korčuliach. Vďaka ortéze na recentralizáciu pately Patella Pro si však konečne opäť môže vychutnávať vychádzky do prírody, bicyklovanie a korčuľovanie.

viac

Jürgenov príbeh s WalkOn

Napriek tomu, že Jürgen trpí peroneálnou parézou, je neustále na nohách: nielen každý deň v práci, ale aj po nej počas dlhých prechádzok so svojím psom. Nosí peroneálnu ortézu WalkOn, vďaka ktorej sa môže vydať aj do náročnejšieho terénu.

viac

Henningov príbeh s WalkOn Reaction

Málo času, veľa športu - aj tak by sa dal niekoľkými slovami charakterizovať Henningov bežný život. Nie je to však samozrejmosť, keďže od dopravnej nehody dokáže chodiť len s pomocou ortézy. Dnes nosí peroneálnu ortézu WalkOn Reaction.

viac

Juliin príbeh s ortézou Xeleton

Lezenie bolo vždy Juliinou vášňou. Pri páde si však zranila skrížený väz. Rok od nehody je už opäť na lezeckej stene a koleno si chráni ortézou s pevným rámom Xeleton.

viac