AqualineVýhody na prvý pohľad

Protišmyková podrážka

Ak chcú klienti s protézou predísť pošmyknutiu na mokrých povrchoch, musia tomu, rovnako ako aj ľudia so zdravými končatinami, prispôsobiť rýchlosť chôdze. Podrážka chodidla Aqua-Foot je vysoko protišmyková. Špeciálne materiálové zloženie a tvar sú zárukou veľmi dobrej priľnavosti.

Bezpečný pohyb

Vaša bezpečnosť je tou najvyššou prioritou. Práve preto sú opatrenia zaisťujúce bezpečný stoj v mokrých priestoroch obzvlášť dôležité. Koleno Aqua-Knee môžete vďaka integrovanému uzamykaciemu mechanizmu jednoducho zamknúť a odomknúť, a bezpečne sa tak venovať aktivitám pri alebo vo vode.

Prirodzenejší vzhľad

Keď sa oblečiete do plaviek, znamená to, že vašu protézu už nemá čo skryť. Je preto pochopiteľné, že nároky na jej vzhľad budú vysoké. Kryt Aqualine Cover vyzerá veľmi prirodzene. Je k dispozícii v rôznych štandardných veľkostiach a ortopedický technik vám jeho dĺžku individuálne prispôsobí. Jeho povrchová vrstva je dostupná vo viacerých farbách. Je odolná voči vode a dodáva krytu príťažlivý vzhľad.

Zaplaviteľná protéza

Po ponorení sa protéza naplní vodou. Po opustení bazéna voda opäť vytečie cez malé otvory v komponentoch.

Jednoduché čistenie

Vašu kúpaciu protézu vyčistíte jednoducho s použitím čistej vody. Všetky protézové komponenty sú odolné voči vode a korózii. Pri adekvátnej starostlivosti protézu nepoškodí ani kontakt s chlórom, slanou vodou alebo mydlom.

Vaše právo

Vodeodolné pomôcky na chôdzu sú hradené zo všeobecného zdravotného poistenia. Okrem protézy na chôdzu má klient právny nárok aj na vodeodolnú protézu. Rozhodol tak nemecký Spolkový sociálny súd.

Flip-flopy nie sú problém

Chodidlo Aqua-Foot má oddelený palec. Môžete si preto na pláž alebo k bazénu pokojne obuť šľapky alebo sandále flip-flop.

Právny základ

Vodeodolné pomôcky na chôdzu sú hradené zo všeobecného zdravotného poistenia (na základe rozhodnutia Spolkového sociálneho súdu zo dňa 25. júna 2009, čísla spisov B 3 KR 2/08 R, B 3 KR 10/08 R a B 3 KR 19/08 R)

Nemecký Spolkový sociálny súd rozhodoval v troch revíznych konaniach o otázke nároku používateľa protézy dolnej končatiny na úhradu dodatočnej vodeodolnej protézy zo všeobecného zdravotného poistenia. Právo na vybavenie vodeodolnou protézou, tiež známou pod názvom kúpacia protéza alebo protéza do vody, rozhodujúci snem principiálne schválil. Použitie vodeodolnej pomôcky na chôdzu je nevyhnutné pre zaistenie bezpečnosti pri chôdzi a státí v mokrých priestoroch.

Technické informácie

Aqua-Knee

Vodeodolný monocentrický kolenný kĺb Aqua-Knee sa vyznačuje svojou ľahkosťou a kompaktnosťou. Vďaka miniatúrnej hydraulike môže váš ortopedický technik nastaviť švihovú fázu podľa vašich individuálnych potrieb. Možné je aj zamknutie kĺbu pomocou dodatočne integrovaného zámku s jednoduchou obsluhou prostredníctvom uzamykacej páčky. V prípade potreby tak môžete zvýšiť svoju bezpečnosť pri státí a chôdzi.

Aqua-Foot

Špeciálny tvar a materiálové zloženie vám na mokrých a šmykľavých povrchoch poskytnú väčšiu istotu.

Pre spojenie kolena Aqua-Knee s chodidlom Aqua-Foot a lôžkom sú k dispozícii rôzne adaptéry odolné voči korózii, a to isté platí aj pre technológiu kýpťového lôžka – od ventilu PushValve po materiály linerov.


Podobné produkty