Protézové chodidlo ‒ 1C68 Triton Side FlexVýhody

Ľahko sa prispôsobí bočným výkyvom

Doba, keď Mária musela hľadať schodnejšiu cestu, je už preč. Chodidlo Triton Side Flex sa prispôsobí svahovitým chodníkom, šikmým obrubníkom a chôdza po nich jej nerobí nijaký problém.

Bezpečné státie za nestabilných podmienok

Felix Máriu prekvapil vychádzkou člnom po amsterdamských kanáloch. Čakalo ju veľa krásnych miest a ostrých „selfíčiek“– aj na takom nestabilnom mieste, akým je plávajúci čln.

Pohyb v stiesnených priestoroch

Rýchly pohyb medzi drezom a chladničkou, malý úkrok nabok k príborníku. Vďaka chodidlu Triton Side Flex môže Mária pripraviť jedlo rýchlejšie, keďto potrebuje, napríklad pred ďalšou smenou v nemocnici.

Uvoľnené nakláňanie a postoj

S predchádzajúcim chodidlom bolo pre Máriu nepohodlné, keď sa rozprávala s priateľmi a chcela sa jednoducho oprieť o stenu alebo rám dverí. No bočná flexibilita jej chodidla Triton Side Flex jej umožňuje stáť v relaxovanej polohe, aj keď sa s priateľmi rozpráva dlhšie.

Bezpečný a pohodlný pohyb

Vďaka chodidlu Triton Side Flex rýchle prenášanie bicykla z chodby po schodoch alebo vynášanie týždňových nákupov nahor do bytu už pre Máriu nieje neprekonateľným problémom.

Stoj rozkročný: bezpečne a pohodlne

Mária sa ako pediatrička stará o blaho svojich malých pacientov. Chodidlo Triton Side Flex jej zabezpečuje stabilitu, na ktorú sa pri ich dvíhaní a prenášaní môže spoľahnúť.

Chôdza po nerovnom teréne a cez prekážky

Chodidlo Triton Side Flex ľahko kompenzuje bočné nerovnosti a malé prekážky, a tak sa Mária počas prechádzky môže naplno venovať svojmu okoliu a ľuďom okolo seba.

Obavy z vody? S chodidlom Triton Side Flex ich mať nemusíte!

Mária je rada, že aj v horúcom počasí môže tráviť čas so svojím priateľom pri vode alebo sa kúpať. Chodidlo Triton Side Flex je odolné voči slanej, sladkej aj chlórovanej vode.

Časté otázky

 • Môžem si chodidlo Triton Side Flex vyskúšať?

  Áno, samozrejme, môžete. Skúšanie si dohodnite so svojím ortopedickýmtechnikom.

 • Budem potrebovať na nosenie chodidla Triton Side Flex špeciálnu obuv?

  Nie, chodidlo Triton Side Flex sa dodáva spoločne s kozmetickým krytom, ktorý má tvar bežného chodidla, a preto je použiteľné so všetkými bežnými typmi obuvi. Pre väčšinu veľkostí chodidla dodávame zúžený alebo normálny kozmetický kryt, aby čo najlepšie zodpovedal vašej druhej nohe. Oddelený palec na kozmetickom kryte vám dokonca umožní nosenie sandálov a žabiek.

 • Budem potrebovať na používanie chodidla Triton Side Flex novú protézu?

  Nie, chodidlo Triton Side Flex sa dá bez problémov integrovať do nových aj používaných modulárnych protézových systémov za predpokladu, že je k dispozícii dostatočná stavebná výška. Ideálne je poradiť sa so svojím ortopedickýmtechnikom.

 • Je chodidlo Triton Side Flex dostupné v mojej veľkosti?

  Toto protézové chodidlo je dostupné vo veľkostiach od 22 do 30 cm. Toto chodidlo vám vyberie váš ortopedický technik na základe veľkosti nohy a telesnej hmotnosti.

 • Je chodidlo Triton Side Flex vodotesné?

  Protézové chodidlo Triton Side Flex je vodotesné a môžete ho používať v sladkej, slanej alebo chlórovanej vode. Na to, aby sa zachovala funkčnosť chodidla, je nevyhnutné, aby ste ho po použití vo vode očistili podľa pokynov.

 • Je chodidlo Triton Side Flex hodné na šport?

  Áno, chodidlo Triton Side Flex je vhodné na bežné outdoorové športy rovnako, ako ostatné chodidlá rady Triton. Je dobrou alternatívou pre športy, ktoré si vyžadujú bočné výpady (napríklad stolný tenis) alebo pre užívateľa s dlhším predkolenným kýpťom, a teda obmedzenou svetlou výškou.

 • Dá sa nastaviť odpor pôsobiaci proti bočnému náklonu?

  Nie, empirické hodnoty ukazujú, že ideálny je rovnaký odpor pre všetkých užívateľov.

 • Čím sa karbónové chodidlo Triton Side Flex líši od ostatných protézových chodidiel s bočnou flexibilitou?

  Chodidlo Triton Side Flex sa od ostatných chodidiel s touto funkciou odlišuje najmä rozsahom bočnej pohyblivosti, kontrolou a rýchlosťou, akou sa prispôsobuje aktuálnej situácii. Rozdiel pocítite v pohodlí a bezpečí.

 • Je pre mňa chodidlo Triton Side Flex vhodné?

  Chodidlo Triton Side Flex sme vyvinuli pre aktívnych užívateľov (stupne aktivity 3 - 4), ktorí chcú mať riadenie protézy na všetkých povrchoch pod kontrolou a denne zvládajú množstvo nečakaných situácií v interiéroch aj v exteriéroch a bočná flexibilita chodidla im môže byť veľmi nápomocná. Je vhodné pre ľudí s predkolennou aj stehennou amputáciou s hmotnosťou do 125 kg. Vďaka svojej malej stavebnej výške môže byť optimálnym riešením aj pre užívateľov s dlhými predkolennými kýpťami, a teda menším priestorom pre protézové diely.

Na stiahnutie

Prosím zvoľte požadovaný formát súborov:

Chodidlo Triton Side Flex 1C68 – prospekt pre užívateľa

Tento prospekt obsahuje informácie pre užívateľa


Vhodné doplnky