Čiastočná silikónová protéza chodidla

Moderné protetické riešenia amputácie prednožiaVýhody na prvý pohľad

Vhodná aj na sprchovanie

Vaša vodeodolná protéza prednožia je vhodná aj na sprchovanie či návštevu kúpaliska.

Chôdza naboso

Chcete sa prejsť po pláži naboso? S vašou protézou prednožia to nie je žiaden problém – vďaka jednoduchému čisteniu.

Nosenie konfekčnej obuvi

Vďaka štíhlo tvarovanému lôžku môžete s protézou prednožia nosiť konfekčnú obuv.

Originálna ručná práca

Každá protéza je unikát vyrobený na mieru podľa vašich želaní a požiadaviek.

Intenzívne používanie

Od momentu, kedy ráno vstanete až do neskorých večerných hodín: Vďaka individuálne tvarovanému lôžku protéza výborne drží bez toho, aby niekde škrtila alebo tlačila, a vy ju tak môžete pohodlne nosiť celý deň.

Jednoduchá údržba

Pri pravidelnom každodennom čistení vonkajšej a vnútornej strany protézy ju môžete nosiť každý deň od rána do večera. Postačí vám na to voda a mydlo s neutrálnym pH.

Funkcionalita

Obraz chôdze

Mnohí klienti po amputácii považujú silikónovú protézu prednožia za ideálne riešenie rôznych každodenných situácií.

Na kúpalisku či v sprche, naboso alebo v štandardnej obuvi – prirodzený odval chodidla je opäť možný. Okrem nenápadného obrazu chôdze prináša protéza používateľom omnoho väčšiu slobodu pohybu. Opäť môžu pohodlne chodiť, bezpečne stáť a voľne pohybovať chodidlom. Problémom už nie sú ani väčšie vzdialenosti dokonca ani v náročnom teréne.

Návod na údržbu

Zvolené vysokokvalitné silikónové materiály v sebe spájajú všetky dôležité vlastnosti potrebné pre optimálne vybavenie: funkčnosť, estetiku a komfort. Teplotná stabilita a odolnosť voči UV žiareniu sú len dve z množstva výhod, ktoré silikóny ponúkajú. Silikónové protézy sa tiež jednoducho udržiavajú a dobre čistia. Čistiť by sa mali z vonkajšej strany každý deň po použití s pomocou vody a mydla s neutrálnym pH. Pri dodržiavaní návodu na údržbu sa nemusíte obávať trvalého znečistenia.

Silikónové protézy prednožia sa vyrábajú z takzvaného HTV silikónu (silikónu vulkanizovaného pri vysokej teplote). Tento materiál odoláva teplotám až do 200° C, čo umožňuje jednoduchú a hygienickú sterilizáciu protézy. Po bežnom dennom nosení úplne postačuje jednoduché čistenie s vodou a mydlom. Protéza prednožia sa vďaka elastickosti silikónového materiálu jednoducho nasadzuje a skladá. Používateľ vsunie kýpeť čo najďalej do protézy a silikónové lôžko si prevlečie cez pätu. Pre jednoduchšie nasadzovanie protézy odporúčame používať gél Ottobock ProComfort (633S2).