Kolenný kĺb 3R60 a 3R60-PROVýhody na prvý pohľad

Môcť opäť dobre chodiť

Riadená flexia v stojnej fáze až do 15° znižuje namáhanie oboch končatín. Redukcia síl pôsobiacich na kýpeť, panvu a chrbticu umožňuje priblížiť sa zdravému, fyziologickému obrazu chôdze.

Sadanie a podrep

Nízka hmotnosť a veľmi veľký uhol flexie až 175° prinášajú väčšiu slobodu pohybu – to je zvlášť praktické pri nasadaní do auta alebo sedení v obmedzenom priestore v lietadle alebo vo vlaku.

Znížené riziko zakopnutia

Vďaka multiaxiálnej konštrukcii kĺbu sa protéza počas švihovej fázy skráti – a účinne tým zníži riziko zakopnutia.

Chôdza na svahu

Pohodlná a veľmi bezpečná chôdza aj v náročnejšom teréne a na svahu až do 10°.

Znížené riziko

Konštrukcia poskytuje lepšiu ochranu v rizikových situáciách: používateľ dokáže kĺb vždy riadeným spôsobom a bez oneskorenia ohnúť, vďaka čomu je riziko pádu nižšie ako pri kĺboch so zámkom.

Rôzne rýchlosti chôdze

Jednoduché riadenie švihovej fázy a takmer prirodzený kyvadlový pohyb predkolenia prispievajú k harmonickému, prirodzenému obrazu chôdze aj pri rôznych rýchlostiach.

Kolenný kĺb 3R60 Pro

Kolenný kĺb 3R60 Pro je založený na rovnakom princípe ako kolenný kĺb 3R60 EBS, no bol v niekoľkých bodoch upravený.

Kolenný kĺb 3R60 Pro je menší, kompaktnejší a ľahší ako 3R60 EBS a je vhodný pre používateľov s maximálnou telesnou hmotnosťou do 75 kg.

Progresívne tlmenie v stojnej fáze riadi priebeh flexie a extenzie pri zaťažení ešte efektívnejšie. Zvlášť to oceníte pri vyšších rýchlostiach chôdze, kedy pôsobia väčšie sily v porovnaní s nízkou až strednou rýchlosťou.

Ideálna kombinácia komponentov

Príroda ako vzor

Protézové chodidlo Trias je vyrobené z karbónu a osvedčilo sa ako odolné vysokokvalitné chodilo pre bežné činnosti pre používateľov so stredným stupňom aktivity. Jeho trojuholníkový zahnutý tvar odzrkadľuje anatómiu ľudského chodidla – a je výborným príkladom toho, ako je možné preniesť prirodzený vzor do ortopedickej protetiky. Prvky päty a prednožia kopírujú štruktúru klenby ľudského chodidla. Základná pružina ich vzájomne spája a je zárukou toho, že Trias funguje ako jeden celok.

Funkcionalita

Náraz pri nášľape pätou je jemne tlmený a nadväzuje naň fyziologický odval chodidla. Energia, ktorá sa pri nášľape chodidla v systéme uloží, sa opäť uvoľní pri odraze špičky chodidla. Bezpečný, riadený a energeticky úsporný priebeh pohybu zvyšuje dôveru používateľa v protézu. Chodidlo sa prispôsobí rôznym rýchlostiam pohybu a nerovnostiam povrchu bez straty komfortu, čím zároveň znižuje namáhanie zdravej končatiny.

Okrem štandardnej verzie (výška podpätku 10 mm) je puzdro chodidla Trias tiež dostupné v zoštíhlenej verzii (výška podpätku 20 mm). To vám umožňuje výber z viacerých druhov obuvi.

Technické informácie

Charakteristický údaj Hodnota
MOBIS 2-3
Maximálna hmotnosť používateľa 3R60 EBS - 125kg / 3R60 pro - 75kg
Hmotnosť 3R60 - 845g / 3R60-pro – 770g
Maximálny uhol flexie 175°

Na stiahnutie

Prosím zvoľte požadovaný formát súborov:

EBS kolenný kĺb 3R60 a 3R60-PRO prospekt

Nová technológia kolenného kĺbu 3R60 a 3R60-PRO s nízkou hmotnosťou sa prispôsobuje potrebám používateľa a zmierňuje tlak na kýpeť, bedrá a chrbticu.