Kolenný kĺb C-Leg

Štandardy mobility už viac ako 15 rokovVýhody na prvý pohľad

Osvedčená bezpečnosť

S uvedením kolenného systému C-Leg na trh pred približne 15 rokmi dostala mobilita úplne nový význam. Dnes sa C-Leg môže pýšiť označením najbezpečnejší mikroprocesorom riadený kolenný kĺb na svete. Žiaden ďalší porovnateľný kolenný kĺb nebol testovaný a preverovaný v toľkých výskumoch ako práve C-Leg.

Spoľahlivá ochrana pri zakopnutí

U systému C-Leg sa môžete spoľahnúť na integrovanú ochranu pri zakopnutí. Zmeny v spôsobe tlmenia pohybu kolenného kĺbu v kritických situáciách, keď používateľ zakopne, umožňujú rýchlejšie podchytenie situácie zdravou končatinou. Takto vás C-Leg chráni pred pádom ešte spoľahlivejšie.

Prirodzená chôdza

Vďaka mechanickej a elektronickej adaptácii C-Leg optimálne reguluje švihovú fázu. Tým vám umožňuje sa ešte viac priblížiť prirodzenému obrazu chôdze s ľahším a plynulejším pohybom kolenného kĺbu.

Systém 50-krát za sekundu meria sily a rýchlosti a súčasne ich prepočítava, aby dokázal správne reagovať. Mikroprocesor s rovnakou frekvenciou reguluje tlmenie kĺbu. Automaticky a v reálnom čase.

Nová sloboda pohybu

Schádzanie po schodoch, chôdza po šikminách či nerovnom povrchu – C-Leg sa automaticky prispôsobí. Fyziologický pohyb vaše telo nezaťažuje a na chôdzu vynakladáte menej energie. Dokonca už ani zakopnutie, chôdza v tme alebo dave ľudí nepredstavujú neprekonateľný problém. C-Leg je bezpečný vďaka vysokej úrovni odporu v stojnej fáze a do švihovej fázy sa prepína, iba keď je to potrebné.

Individuálny dizajn

Protector chráni váš C-Leg v mnohých každodenných situáciách. Teraz si dokonca môžete prispôsobiť jeho dizajn podľa vášho vkusu len niekoľkými kliknutiami myši. Ottobock vyvinul bezplatnú aplikáciu, ktorú môžete nájsť na www.ottobock.de/protector-design, s pomocou ktorej môžete vzhľad vášho C-Leg individuálne upravovať.

Rekreačné športovanie bez problémov

Funkcie kĺbu je možné individuálne prispôsobiť vašim potrebám. Slúžia k tomu 3 rôzne režimy, ktoré vám umožnia rekreačné športové aktivity, ako korčuľovanie, jazdu na bicykli alebo bežkovanie. Jednotlivé režimy jednoducho prepínate pomocou bezdrôtového diaľkového ovládania.

Funkcionalita

Technológia

S uvedením technológie C-Leg na trh v roku 1997 sa po prvý krát v histórii podarilo plne a inteligentne riadiť systém protézy a prispôsobiť ho individuálnemu obrazu chôdze. Protézu riadi mikroprocesorom ovládaná hydraulika, vďaka ktorej sa systém v reálnom čase dynamicky prispôsobuje všetkým rýchlostiam chôdze. Zároveň umožňuje spoľahlivé zabezpečenie stojnej fázy. Tento regulačný mechanizmus funguje na báze komplexného systému senzorov. Senzory každých 0,02 sekundy zaznamenávajú zaťaženie, uhol a uhlovú rýchlosť kolenného kĺbu. Kolenný kĺb tak vždy rozpozná konkrétnu fázu pohybu vášho cyklu chôdze. Umožní vám pohybovať sa s ľahkosťou bez toho, aby ste neustále museli myslieť na protézu. Vďaka tomu budete môcť opäť venovať svoju pozornosť naozaj dôležitým veciam v živote.

Nácvik používania protézy

Po vybavení protézou C-Leg sa pochopiteľne chcete čo možno najrýchlejšie vrátiť k pohybu, využívať funkčné výhody novej protézy a byť o svojom produkte dobre informovaný. To je dôvod, prečo Ottobock vyvinul tréning chôdze. Cieľom cvičení je, aby ste sa pri používaní C-Leg čo najrýchlejšie cítili bezpečne a sebaisto. Témy ako "Život po amputácii" a "Technické informácie a funkcionalita C-Leg" sú spracované v názorných videách s množstvom praktických príkladov. Samotný tréning chôdze prináša veľa podnetov a odporúčaní pre individuálne cvičenie. Tréningové kapitoly zahŕňajú situácie od posadenia sa a vstávania so C-Leg až po tréning rovnováhy a schádzanie po schodoch a šikminách. Ako používateľ systému C-Leg môžete po úvodnom nácviku v spolupráci s terapeutom alebo ortopedickým technikom pokračovať v týchto cvičeniach aj doma.

Odporúčané protetické komponenty

Triton

Protézové chodidlá z produktovej línie Triton sú vhodné pre aktívnych používateľov. Ich hlavným prvkom je súbor karbónových pružín. Celá konštrukcia funguje ako flexibilná jednotka a zaisťuje tak vysoko harmonický odval. Napriek vysokej dynamike systému pri pohybe poskytujú chodidlá Triton aj trvalo vysokú úroveň stability pri chôdzi a zvlášť potom v stoji. Špeciálna štruktúra chodidla navyše zaisťuje energický prechod do švihovej fázy a veľmi variabilnú dĺžku kroku. Delené prednožie súčasne poskytuje používateľovi potrebnú stabilitu a kontrolu na nerovných povrchoch, či pri rýchlych zmenách smeru pohybu. Triton výnimočne dobre spĺňa požiadavky aktívneho životného štýlu. Vďaka vynikajúcemu dynamickému účinku a pružnosti je vhodný na širokú škálu použití od každodenných aktivít po rekreačné športy.

Triton Vertical Shock

Triton Vertical Shock poskytuje dodatočné tlmenie nárazov. Veľmi dobre sa prispôsobuje nerovnému terénu (napr. v lese). Počas chôdze tak znižuje pôsobenie síl na kýpeť, čím používateľovi prináša značnú úľavu.

Triton Low Profile

Triton Low Profile prináša výnimočnú funkčnosť chodidiel Triton aj používateľom s obmedzeným stavebným priestorom pre protézové chodidlo.

Triton Heavy Duty

Triton Heavy Duty je výnimočne masívny a odolný. Zabezpečuje to titánový adaptér. Chodidlo je navyše vode odolné vďaka kovovým súčiastkam nepodliehajúcim korózii.

C-Leg compact

Spoločnosť Ottobock vyvinula C-Leg compact so zreteľom na to, aby aj používatelia s obmedzenou mobilitou mohli využívať výhody technológie C-Leg. Pri vývoji C-Leg compact stála v popredí predovšetkým požiadavka zvýšenej bezpečnosti pre týchto používateľov. V rámci dnešných technických možností poskytuje najefektívnejšiu ochranu pred pádom, čím prináša väčšiu istotu aj v menej bezpečných každodenných situáciách. Funkcia stoja a zamknutia kolena, ktoré môžete jednoducho aktivovať pomocou diaľkového ovládania, sú zárukou, že budete stáť stabilne a pohodlne. Budete stáť bezpečne na oboch nohách. Používatelia C-Leg compact môžu s istotou chodiť aj v náročnejšom teréne. Schody a šikmé plochy už viac nepredstavujú neprekonateľnú prekážku. No najlepšie je to, že chôdza sa opäť stane samozrejmosťou. Už sa viac nemusíte neustále sústreďovať na každý ďalší krok, môžete nabrať odvahu a skúsiť opäť niečo nové. Posilní to vaše sebavedomie a otvorí vám to nové možnosti v živote.

Na stiahnutie

Prosím zvoľte požadovaný formát súborov:

C-Leg informácie pre používateľov (EN)

Prosím zvoľte požadovaný formát súborov:

C-Leg informácie o produkte (EN)

Prosím zvoľte požadovaný formát súborov:

C-Leg produktová línia (EN)

Prosím zvoľte požadovaný formát súborov:

C-Leg medzinárodná štúdia (EN)

Často kladené otázky

  • Aký je rozdiel medzi C-Leg a C-Leg compact ?

    Pri C-Leg compact sa stala technológia C-Leg dostupnou pre ľudí s takmer všetkými stupňami mobility. Bola špeciálne vyvinutá pre menej aktívnych používateľov s vysokými bezpečnostnými požiadavkami.


Podobné produkty