Kýpťové lôžka SiOCX TF

Výhody pre vás na prvý pohľad

Sloboda pohybu a pohodlie v lôžku

Používatelia protéz vedia, aká dôležitá je pohodlnosť lôžka a ovládanie protézy. Pre nezávislý život a aktívny životný štýl potrebujete maximálnu slobodu pohybu a vysoký stupeň funkčnosti.

Systém kýpťových lôžok SiOCX TF, ktorý okrem optimálnej priľnavosti a propriocepcie poskytuje vysokú úroveň pohodlia počas sedenia a nosenia, je dostupný vo verzii s otvoreným alebo uzavretým vonkajším lôžkom a rôznymi farebnými prevedeniami vnútorného lôžka. Verzia s otvoreným lôžkom navyše umožňuje ešte lepšie vnímanie okolia. Kombinácia technicky vyspelých materiálov vhodných pre styk s pokožkou, ako napríklad HTV silikón, karbón a flexibilná tkanina Dyneema, je zárukou maximálneho komfortu, hygieny a funkčnosti. Zažite na vlastnej koži, ako môžu komfortné sedenie, optimálna priľnavosť protézového lôžka a efektívna ochrana citlivých miest zlepšiť kvalitu vášho každodenného života.

Bezproblémová hygiena

Ako používateľ protézy určite poznáte problém potenia v protézovom lôžku. Máme pre vás dobré správy: potenie vo vnútornom lôžku SiOCX zo silikónu sa výrazne obmedzí. Tento materiál sa zároveň ľahko čistí, je hypoalergénny a priedušný.

Zlepšené vnímanie okolia

Hoci sa medzi vaším kýpťom a okolitým prostredím nachádza protézové lôžko, nemusí to ešte znamenať, že bude váš kýpeť izolovaný. V lôžku SiOCX s rámovou konštrukciou budete môcť svoje okolie lepšie vnímať. Od prostého dotyku cez vnímanie povrchov rôznych sedadiel až po dieťa, ktoré si posadíte na kolená – budete môcť vedome cítiť okolité podnety.

Maximálna sloboda pohybu

Pevné okraje lôžka obmedzujú vašu slobodu pohybu. Pre flexibilný silikónový okraj lôžka, ktorý sa dokonale prispôsobí všetkým vašim pohybom, to však neplatí. Objavte maximálnu slobodu pohybu a vysoký komfort pri sedení.

Vysoký komfort

Niektoré oblasti kýpťa bývajú často citlivé na tlak alebo iné stimuly, čo môže spôsobovať problémy, či dokonca bolesť. Silikónové gélové vankúšiky, ktoré sú súčasťou vnútorného lôžka SiOCX TF prinášajú týmto oblastiam výraznú úľavu. Vrchná časť okraja lôžka má navyše nelepivú úpravu, čo uľahčuje nasadzovanie protézy. Výhodou je nepochybne aj príjemný pocit na pokožke vďaka gélovému povrchu.

Flexibilita pri sedení

Pomerne veľkú časť dňa trávime práve v sede. Pre používateľov protéz to však môže byť spojené s nepríjemnými pocitmi tlaku. Vďaka flexibilným miestam zo zadnej strany lôžka SiOCX TF Pro sa pohodlné sedenie stane samozrejmosťou.

Priľnavosť a funkčnosť

Nič nie je znepokojivejšie ako pocit, že sa pri chôdzi lôžko vašej protézy otáča, alebo dokonca uvoľňuje. S vnútorným lôžkom zo silikónu na lekárske účely tieto obavy mať nemusíte, pretože zaručuje optimálnu a spoľahlivú priľnavosť ku kýpťu. V spojení s pevne zoskrutkovanými lôžkami (vnútorným a vonkajším lôžkom) vám tak umožňuje bezpečné a priame ovládanie protézy.Výhody na prvý pohľad

Maximálna sloboda pohybu

Flexibilné a elastické silikónové okraje lôžka sa dokonale prispôsobia všetkým vašim pohybom. Zažijete tak maximálnu slobodu pohybu, ktorú ešte umocní ergonomická konštrukcia vonkajšieho lôžka.

Zlepšené vnímanie okolia

V lôžku s rámovou konštrukciou budete môcť vaše okolie lepšie vnímať. Omnoho lepšie napríklad precítite povrch sedadla alebo stoličky, na ktorej sedíte. Budete tak sedieť omnoho bezpečnejšie, predovšetkým na úzkych sedadlách. Vnímať budete aj rôzne iné podnety z okolia, napríklad dotyk, či dokonca predmety vo vreckách nohavíc.

Spoľahlivá priľnavosť

Vnútorné lôžko je vyrobené zo silikónu na lekárske účely a zabezpečuje optimálnu priľnavosť na kýpti. Pomocou niekoľkých skrutiek je pevne spojené s vonkajším lôžkom z karbónu. Umožňuje tak optimálny prenos síl a bezpečné ovládanie protézy.

Komfort pri sedení

Vonkajšie lôžko SiOCX TF disponuje na svojej zadnej strane flexibilnými miestami vyrobenými z materiálu Dyneema, vďaka čomu budete vždy pohodlne sedieť. Tieto miesta tiež zabraňujú pretáčaniu protézy a nasávaniu vzdychu. Táto charakteristika platí aj pre rámovú konštrukciu lôžka SiOCX TF Pro, ktoré sa vďaka väčším flexibilným oblastiam vašej polohe pri sedení prispôsobí ešte lepšie.

Na stiahnutie

Prosím zvoľte požadovaný formát súborov:

SiOCX Informácie pre používateľov (EN)