Triton - produktová línia

Pre aktívny život!
Produktová línia Triton

Produktová línia Triton

Okrem základnej verzie chodidla Triton sú dostupné ďalšie vysokokvalitné protézové chodidlá Triton Vertical Shock, Triton Harmony, Triton Low Profile a Triton Heavy Duty. Pri všetkých je použitá základná konštrukcia chodidla Triton. Ich funkcionalita však vychádza zo špecifických požiadaviek rôznych používateľov.

Triton 1C60

Triton

Cieľom každého dobrého protézového chodidla je dosiahnuť čo najprirodzenejší obraz chôdze. Hlavnú úlohu tu zohráva takzvaná funkcia odvalu chodidla. Čím jemnejší je odval protézového chodidla, tým plynulejší bude aj obraz chôdze používateľa. Nielen že vám Triton vďaka svojej jedinečnej konštrukcii presne túto vlastnosť prináša, ale je zároveň zárukou stability, bezpečnosti a dobrej kontroly na nerovných povrchoch – a to všetko s výnimočným komfortom pri nosení.

Triton Vertical Shock

Triton Vertical Shock

Triton Vertical Shock vám poskytuje dodatočné tlmenie nárazov. Dochádza k výraznej redukcii síl pôsobiacich na kýpeť pri chôdzi, behu a predovšetkým počas intenzívnejších športových aktivít. Chodidlo vám tak poskytuje spoľahlivú oporu aj pri extrémnej záťaži.

Triton Harmony

Triton Harmony

Podobne ako Vertical Shock vám aj Triton Harmony poskytuje dodatočné tlmenie nárazov. S integrovaným aktívnym podtlakovým systémom Harmony však zároveň výrazne zlepšuje uchytenie protézového lôžka na kýpti. Toto pevné spojenie minimalizujúce trecie sily zlepšuje propriocepciu, a tým aj bezpečnosť v každej situácii. Systém Harmony navyše pomáha stabilizovať objem kýpťa.

Triton Low Profile

Triton Low Profile

Triton Low Profile prináša výhodu dynamickej odozvy a flexibility chodidiel Triton aj používateľom, u ktorých je využiteľná stavebná výška pre integráciu chodidla obmedzená. Vďaka použitiu titánového adaptéra a nehrdzavejúcich skrutiek odoláva chodidlo vode aj extrémnej záťaži.

Triton Heavy Duty

Triton Heavy Duty

Triton Heavy Duty umožňuje vyššiu mieru zaťaženia pre veľmi aktívnych používateľov. Spoločnosť Ottobock odporúča vysoko odolné chodidlo Heavy Duty pri extrémnych pracovných alebo rekreačných požiadavkách, v prípade kontaktu s vodou alebo vlhkosťou a pri vysokej záťaži. Chodidlo je vodeodolné vďaka kovovým súčiastkam a skrutkám nepodliehajúcim korózii.

Odporúčané kolenné komponenty

Pre klientov po transfemorálnej amputácii odporúča spoločnosť Ottobock chodidlo Triton v kombinácii s kolenným kĺbom C-Leg a Genium. Mikroprocesorom riadené kolenné kĺby sú vhodné pre aktívnych používateľov a do detailu podporujú prirodzený obraz chôdze. Umožňujú to najnovšie počítačové, senzorové a riadiace technológie. Výsledkom je to, že kolenné kĺby dokážu inteligentne reagovať na veľké množstvo každodenných situácií.


Výhody na prvý pohľad

Rick prenáša dopravné kužele.

Tlmenie nárazov

Pri nášľape pätou pri chôdzi postačuje dráha pohybu pružiny protézového chodidla Triton na to, aby vniknutý náraz dostatočne stlmila. Prináša to úľavu vašim kĺbom a chrbtu.

Brecklyn na prechádzke.

Harmonická chôdza

Energia naakumulovaná v systéme pri nášľape pätou je v priebehu chôdze postupne uvoľňovaná. Chodidlo tak odvalíte bez námahy a obraz vašej chôdze bude prirodzený a harmonický.

Carsten na člne.

Harmonický stoj

Systém spojených pružinových prvkov chodidla Triton je veľmi flexibilný. Napriek svojej výbornej pohyblivosti reaguje chodidlo na zmeny zaťaženia takmer neutrálne. Budete tak stáť stabilne a uvoľnene.

Brecklyn prechádza cez ulicu.

Variabilná dĺžka kroku

Krátke a rýchle kroky alebo chôdza s dlhými krokmi: Prednožie je delené a nosná dĺžka chodila sa tým predlžuje až do palca. Výhodou pre vás je silný prechod do švihovej fázy a možnosť ľubovoľne meniť dĺžku krokov – presne tak, ako vám to vyhovuje.

Rick hrá s deťmi basketbal.

Rýchle zmeny smeru

Delená oblasť prednožia vám poskytuje potrebnú kontrolu aj v nerovnom teréne – napríklad na dlažobných kockách v meste alebo v lese. Dokonca ani náhle zmeny smeru, ktoré bývajú potrebné pri športe, nie sú s protézovým chodidlom Triton žiadny problém.

Brecklyn na kopci.

Šport a bežný život

Rýchle zmeny smeru napríklad pri tenise, skoky do výšky na basketbalový kôš, turistika na lesných cestičkách, šprint na autobus, či dlhé státie v práci: Triton sa ideálne hodí pre množstvo každodenných situácií a športových aktivít.

Brecklyn so svojou dcérou pred pohovkou.

Oddelený palec chodidla

Je prirodzené, že aj s protézou chcete nosiť pekné topánky a vo výbere nebyť príliš obmedzovaná. Práve preto majú všetky puzdrá protézových chodidiel Triton oddelený palec, takže v lete pri bazéne môžete pokojne nosiť módne flip-flopy. Okrem normálneho tvaru sú puzdrá chodidiel dostupné aj v zoštíhlenej verzii vhodnej do topánok s vyšším podpätkom.

Produktová línia Triton.

Možnosť individuálneho výberu

Veľa športujete alebo potrebujete pre svoje aktivity vodeodolné chodidlo či chodidlo, ktoré odolá zvýšenej záťaži? V ponuke je celkom päť rôznych protézových chodidiel Triton – každé vhodné pre inú špecifikáciu a osobné požiadavky. Poraďte sa so svojím ortopedickým technikom o tom, ktoré chodidlo Triton je pre vás najvhodnejšie.

Na stiahnutie

Prosím zvoľte požadovaný formát súborov:

Brožúra Triton (EN)

Často kladené otázky

  • Pre koho sú určené Triton protézy ?

    Ottobock odporúča Triton pre aktívnych ľudí a ľudí v každom veku, ktorí prikladajú dôraz na ich mobilitu a nezávislosť. Protéza je vhodná na chôdzu rôznymi rýchlosťami po rôznych povrchoch. Vďaka tomu je vhodná na pohodlné každodenné chodenie ako aj na rekreačné športové aktivity.

  • Musím nosiť špeciálnu obuv s Triton ?

    Nie, Triton je dodávaný s protézovým chodidlom, ktoré má prirodzený tvar nohy. Tenké protézové chodidlo je k dispozícii pre prípad použitia topánok s mierne dvihnutou pätou. Obe verzie umožnujú nosenie medziprstových sandálov.