Silikónový poťah na protézy dolných končatín

Kráčajte sebaisto

Po amputácii si mnohí klienti želajú čo možno najviac sa priblížiť k ich pôvodnému fyzickému vzhľadu. S individuálnymi, anatomicky tvarovanými silikónovými poťahmi podľa vzoru zdravej končatiny to je možné. Krátke sukne a nohavice či otvorenú obuv budete opäť môcť nosiť bez obmedzení.

Každý silikónový poťah je jedinečný a prináša so sebou množstvo výhod. Okrem odolnosti voči UV žiareniu a vyšším teplotám sú hlavnými výhodami zvýšená odolnosť voči znečisteniu a jednoduchá údržba pomocou vody a mydla s neutrálnym pH.

V prípade, že sa rozhodnete pre prevedenie "Natural", máte dokonca možnosť pred dokončením v Ottobock Competence Center ovplyvňovať konečný vzhľad vášho silikónového poťahu na protézu dolnej končatiny.

Detailná štruktúra pokožky

K dôležitým prvkom vizuálnej imitácie ľudskej končatiny patria štruktúry jednotlivých žiliek a pigmentácia kože. Tieto stvárňujeme autenticky podľa vášho želania a podľa vzoru protiľahlej končatiny.

Prirodzený vzhľad nechtov

Tvar a farba nechtov musia pôsobiť čo najprirodzenejšie a mali by byť totožné so zdravou končatinou. V niektorých prípadoch je dokonca možné nechty lakovať.

Pôvodná farba kože

Pre čo najpresnejšiu imitáciu zdravej končatiny sa pri výrobe poťahu používa až 10 farieb.

Autentické ochlpenie

Mnohí klienti si želajú nosiť krátke letné alebo športové oblečenie bez toho, aby tým okamžite priťahovali pozornosť na protézu. Z tohto dôvodu je možné do poťahu integrovať aj jednotlivé chĺpky. Vzorom pre konečný vzhľad je opäť zdravá končatina.Výhody na prvý pohľad

Bežný deň bez trápenia

Anatomická a neuveriteľne autentická replika vašej končatiny vám uľahčí rozhodovanie, či si môžete obliecť krátky odev alebo otvorenú obuv.

Nápadne nenápadný

Odhliadnuc od samotnej funkčnosti je diskrétny vzhľad ďalšou výraznou črtou silikónových poťahov. Protéza sa tak vďaka neuveriteľne nenápadnému tvaru a farebnému prevedeniu stane harmonickou súčasťou vášho celkového telesného vzhľadu a pre ostatných bude na prvý pohľad nerozoznateľná od zdravej končatiny.

Jednoduchá údržba

Trvalému znečisteniu vášho poťahu na protézu predídete tým, že ho budete čistiť každý deň. Úplne na to postačí voda a mydlo s neutrálnym pH.

Individuálna zákazková výroba

Každý poťah je jedinečný a vyrobený na zákazku podľa vašich požiadaviek.

Návod na údržbu

Individuálne poťahy na protézy dolných končatín vyrába spoločnosť Ottobock zo silikónu. Zvolené vysokokvalitné silikónové materiály v sebe spájajú všetky dôležité vlastnosti potrebné pre optimálne vybavenie: funkčnosť, estetiku a komfort. Teplotná stabilita a odolnosť voči UV žiareniu sú len dve z množstva výhod, ktoré silikóny ponúkajú. Silikónové protézy sa tiež jednoducho udržiavajú a dobre čistia. Čistiť by sa mali každý deň po nosení s pomocou vody mydla s neutrálnym pH. Pri dodržiavaní priloženého návodu na údržbu sa nemusíte obávať trvalého znečistenia.