Systém AeroLink

Podtlak bez tesniacej manžety

Lepšia voľnosť pohybu pre koleno

Podtlakové systémy zaisťujú bezpečné uchytenie protézy dolnej končatiny na kýpti. S inovatívnym systémom AeroLink majú teraz klienti po transtibiálnej amputácii k dispozícii podtlakový systém bez nutnosti tesniacej manžety, ktorá inak spôsobuje obmedzenie pohybu v oblasti kolena. Bicyklovanie, kľačanie, čupenie alebo sedenie s pokrčenými nohami - to všetko je teraz možné bez pocitu nepohodlia. Podráždenie pokožky bolo tiež obmedzené na minimum. Okrem komfortu pre používateľa sa systém vyznačuje diskrétnym dizajnom lôžka, takže protézu takmer nezbadáte ani pod priliehavými nohavicami.

Nasadenie systému AeroLink si vyžaduje iba tri kroky:

  1. Natiahnite si hybridný liner AeroLink na kýpeť a vsuňte ho do vnútorného kýpťového lôžka.
  2. Integrovanú podtlakovú chlopňu pretiahnite cez okraj vnútorného lôžka, čím ho vzduchotesne uzavriete. Zvyšok vzduchu sa z vnútorného lôžka vytlačí cez jednocestný ventil zabudovaný v tŕni, čím sa vytvorí podtlak.
  3. Teraz kýpeť vsuňte do vonkajšieho lôžka a obe lôžka spojte pomocou konektora AeroLink.

Vonkajšie lôžko

Vonkajšie lôžko je s vnútorným lôžkom spojené pomocou konektora AeroLink.

Hybridný liner AeroLink

Tento dvojstenný liner v sebe spája výhody dvoch materiálov. Tlmiace vlastnosti polyuretánového materiálu použitého na vnútornej strane optimalizujú rozloženie tlaku v lôžku, čím vášmu kýpťu poskytujú ideálnu ochranu. Silikón použitý na vonkajšej strane je veľmi pevný, vďaka čomu je liner vysoko odolný.

Vnútorné lôžko z ThermoLynu

Podtlaková chlopňa na hybridnom lineri sa pretiahne cez okraj vnútorného lôžka, čím systém vzduchotesne uzavrie.

Konektor AeroLink

Konektor AeroLink pomocou tŕňa spája vnútorné a vonkajšie lôžko. Vo vnútornom lôžku sa tak pomocou zabudovaného jednocestného ventilu vytvorí počas švihovej fázy podtlak. Konektor AeroLink je tiež vybavený hadicovým spojom pre rýchlu a jednoduchú inštaláciu podtlakového systému Harmony, ktorý ako možná alternatíva vo vnútornom lôžku vytvára podtlak aktívne.

Tŕň so zabudovaným výfukovým ventilom

Jednocestný ventil vytlačí z vnútorného lôžka zvyšný vzduch, čím vo švihovej fáze vytvorí podtlak.Výhody na prvý pohľad

Ohýbanie kolena

Situácie a pohyby ako kľačanie, bicyklovanie a dlhé sedenie v obmedzených priestoroch, napríklad v lietadle alebo v kancelárii, si vyžadujú dostatočnú voľnosť pohybu kolena. Systém AeroLink ju teraz umožňuje.

Zlepšenie stavu pokožky

Prehnutím vonkajšej steny linera cez vnútorné lôžko preberá tento inovatívny hybridný liner funkciu tesniacej manžety, ktorá tak už nie je potrebná. Redukuje sa tým podráždenie pokožky a zlepšuje jej celkový stav. V kombinácii s priebehom dolnej časti kýpťového lôžka sa tak môže výrazne znížiť výskyt otlakov na kýpti.

Diskrétny pod oblečením

Vďaka štíhlemu dizajnu je protéza aj pod tesne priliehavými nohavicami sotva badateľná.

Spoľahlivá opora

Podtlak vytvorený vo vnútornom lôžku sa rovnomerne rozloží po celej ploche pod kolenom. Zaručí vám tak spoľahlivé držanie protézy a ideálny komfort.

Jednoduché nasadzovanie

Spájanie jednotlivých komponentov systému AeroLink je veľmi jednoduché, vďaka čomu si protézu rýchlo a bezproblémovo nasadíte. Už za krátky čas sa to stane súčasťou vašej dennej rutiny.

Technické informácie

Charakteristický údaj Hodnota
MOBIS 2-4
Používatelia s transtibiálnou protézou Dĺžka kýpťa minimálne 12 cm

Na stiahnutie

Prosím zvoľte požadovaný formát súborov:

Brožúra AeroLink (EN)

Často kladené otázky


Podobné produkty