Systém Harmony

Aktívna kontrola objemu

Bezpečné uchytenie protézy

Harmony je moderný uzamykací podtlakový systém. Zaisťuje bezpečné uchytenie protézy dolnej končatiny na kýpti.

Aktívne podtlakové systémy, akým je aj Harmony, odsávajú takmer všetok vzduch z priestoru medzi kýpťovým návlekom (linerom) a lôžkom, a udržiavajú tak stanovené hodnoty podtlaku. Systém je možné individuálne prispôsobiť potrebám a stupňu aktivity konkrétneho používateľa. Okrem bezpečného uchytenia protézového lôžka systém navyše stabilizuje objem kýpťa. Vysoká priľnavosť tiež zlepšuje ovládanie protézy.

Systém Harmony je dostupný v prevedení s mechanickou pumpou Harmony P3, ktorá pri každom kroku pomocou funkčného krúžku reguluje podtlak podľa charakteristiky chôdze a zaťaženia. Tento variant je vhodný pre klientov po transtibiálnej amputácii. Elektronická pumpa Harmony E2 reguluje podtlak nepretržite v cykloch podľa individuálneho nastavenia. Je vhodná pre vybavenie transtibiálnou, ako aj transfemorálnou protézou.

Automatický režim

V automatickom režime systém automaticky prispôsobuje podtlak stupňu aktivity.

Kompaktné telo

Vďaka kompaktnej stavbe je systém Harmony P3 štíhly a ľahký.

Spätný režim

Použitím spätného režimu je tok vzduchu možné otočiť, napríklad pre rýchle uvoľnenie tlaku, prečistenie pumpy alebo zloženie protézy.

Vodotesnosť

Systém Harmony E2 je vodotesný do hĺbky 3 metrov. Striekajúca voda či dážď nie sú vôbec problém a možné je dokonca aj plávanie.

Otočný prepínač

Pre nastavenie podtlaku nie je potrebný vizuálny kontakt. Nastavenie pohodlne nahmatáte aj cez nohavice.

Manuálne nastaviteľné stupne

Štyri manuálne stupne umožňujú individuálne nastavenie podtlaku od "pohodlne" po "vysokú priľnavosť".

Funkčný krúžok

Elastomérový krúžok vytvára podtlak, a zabezpečuje tak tlmenie vertikálnych nárazov a umožňuje prirodzenú rotáciu.Výhody na prvý pohľad

Pevné uchytenie

Systém Harmony drží protézu bezpečne na svojom mieste. Kýpeť, liner a lôžko tvoria jeden celok a vďaka úplnému kontaktu s protézou získavate lepšiu kontrolu. Okamžite napríklad pocítite, keď sa protéza dotkne zeme, vďaka čomu bude chodiť bezpečnejšie a istejšie.

Kontrola objemu

Iste viete, že objem kýpťa sa v priebehu dňa môže meniť. Systém Harmony bráni týmto výkyvom, a vaša protéza tak sedí vždy rovnako dobre.

Malý, ľahký a tichý

Elektronická pumpa Harmony E2 je malá, ľahká a veľmi tichá, dokonca aj v priebehu sacieho cyklu. Podtlak navyše udržíte aj po odpojení pumpy za účelom jej dobitia.

Integrované tlmenie nárazov

U mechanickej pumpy Harmony P3 zabezpečuje funkčný krúžok komfortné tlmenie nárazov – pri každom vašom kroku. Umožňuje automatické rotačné pohyby, ktoré sú pre chôdzu prirodzené, pričom výrazne znižuje účinok síl pôsobiacich na kýpeť počas chôdze.

Triton Harmony

Karbónové chodidlo Triton Harmony v sebe spája vysokú funkčnosť chodidiel Triton a technológiu Harmony: množstvo používateľov sa už nechalo presvedčiť plynulým odvalom chodidla, vynikajúcim návratom energie, ktorý vám šetrí sily a vysokou bezpečnosťou aj v náročnom teréne, a to všetko v kombinácii s aktívnym vákuovým systémom Harmony.


Podobné produkty