Systém transfemorálnej športovej protézy

Kolenný kĺb 3S80 Sport a chodidlo s karbónovou pružinou Sprinter

Športová protéza pre ambicióznych rekreačných športovcov

Jednoducho šport

Pre klientov po transfemorálnej amputácii s aktívnym životným štýlom máme dobré správy. Kolenný kĺb 3S80 Sport, adaptér chodidla 4R204 Sport a chodidlo s karbónovou pružinou 1E90 Sprinter sú dokonalou kombináciou pre nadšených bežcov, ktorá prináša výhody individuálnej športovej protézy poskytujúcej vysokú funkčnosť a výborný užívateľský komfort. Je schválená pre telesnú hmotnosť až do 100 kilogramov a vyznačuje sa stabilitou a nízkou hmotnosťou.
Výkonná rotačná hydraulika kolenného kĺbu Sport bola optimalizovaná špeciálne pre bežecké športy a prináša tlmiace vlastnosti vo švihovej fáze prispôsobené vysokej frekvencii krokov. Pre bezpečný stoj pred a po športovaní, či pri rozcvičke a strečingu, je 3S80 Sport vybavený aj manuálnym zámkom.
Odolné chodidlo s karbónovou pružinou je tiež ideálne vhodné pre bežecké športy. Podľa hmotnosti a bežeckej disciplíny – džogingu alebo šprintu – je pružina dostupná v rôznych verziách tuhosti. Špeciálne vyvinutý adaptér športového chodidla tvorí perfektné spojenie s kolenným kĺbom. K dispozícii sú dva typy podrážok: podrážka s profilom pre všetky terény vhodná na nerovný povrch a podrážka s hrotmi pre tartanové dráhy.

Športový kolenný kĺb

Športový kolenný kĺb je vybavený výkonnou rotačnou hydraulikou pre riadenie švihovej fázy a ľahko ovládateľným zámkom.

Adaptér športového chodidla

Adaptér slúži na spojenie kolenného kĺbu s chodidlom s karbónovou pružinou.

Červený skúšobný adaptér umožňuje pri skúškach určiť optimálnu dĺžku a tuhosť karbónovej pružiny.

Sprinter

Chodidlo s karbónovou pružinou je veľmi odolné a je zárukou vysokého návratu energie. Toto protézové chodidlo je dostupné vo viacerých úrovniach tuhosti, rôznych dĺžkach predkolenia a podľa vašej individuálnej telesnej hmotnosti a veľkosti.

Podrážky

Na chodidlo s karbónovou pružinou je možné osadiť dva rôzne typy podrážok: Univerzálnu podrážku s členitým bežeckým dezénom a podrážku s hrotmi pre tartanové dráhy.Výhody na prvý pohľad

Vhodný pre vysoké zaťaženie

Na športovú protézu sa kladú vysoké nároky. Musí byť odolná, ale zároveň ľahká a kompaktná. Kolenný kĺb musí odolávať vysokej záťaži, pretože pri behu pôsobia na protézu výrazne väčšie sily ako pri chôdzi.

Optimálna švihová fáza

Kolenný kĺb 3S80 Sport používa modifikovanú podobu patentovanej rotačnej hydrauliky Ottobock. Výsledkom je špeciálne riadenie švihovej fázy, ktoré je optimálne prispôsobené pre beh.

Strečing a rozcvička

Pred každým športovým výkonom je dôležité dôkladne sa rozcvičiť. Pre mnohých športovcov je strečing súčasťou dennej rutiny, či už na uvoľnenie alebo ochranu svalstva. Kolenný kĺb 3S80 Sport je preto vybavený zabudovaným zámkom, ktorý sa jednoducho ovláda rukou.

Vysoký návrat energie

Chodidlo s karbónovou pružinou 1E90 Sprinter vám zabezpečí vynikajúci návrat energie pre dynamický beh, ktorý tak vyžaduje menej energie. K dispozícii je v šiestich verziách tuhosti podľa vašej telesnej hmotnosti.

Beh v teréne aj na tartanovej dráhe

Športová protéza je flexibilne použiteľná v rôznych druhoch terénu, pre džoging v parku, či rýchly šprint na tartanovej dráhe. K dispozícii sú dva typy podrážok, ktoré jednoducho sami vymeníte.

Rôzne druhy športov

Či už pri džogingu, šprinte, skokoch alebo severskej chôdzi: so športovou protézou môžete naplno využiť svoj výkonnostný potenciál pri aktivitách, ktoré si sami vyberiete. Možná je široká škála atletických a bežeckých športových disciplín.

Na stiahnutie

Prosím zvoľte požadovaný formát súborov:

Brožúra 3S80 (EN)

Prosím zvoľte požadovaný formát súborov:

3S80 Informácie o produkte (EN)


Podobné produkty