Protetický lakťový kĺb DynamicArm

Sherri pri sadení kvetov v záhrade

Dynamický a výkonný lakťový kĺbVýhody na prvý pohľad

Dr. Dantschewa pije z pohára pomarančový džús

Pevne v rukách

Integrovaná funkcia Autograsp ruky SensorHand Speed je veľkou pomocou, ak sa vám predmet, ktorý držíte, začína vyšmykovať. V zlomku sekundy sa sila úchopu zvýši, až kým sa držaný predmet opäť nedostane do bezpečnej polohy.

Rýchlosť úchopu SensorHand Speed

Rýchle reflexy

Pri maximálnej rýchlosti sa SensorHand Speed otvára a zatvára trikrát rýchlejšie ako porovnateľné elektrické ruky. S proporcionálnou rýchlosťou až 300 mm za sekundu vám umožní pri úchope rýchlo reagovať.

Julia Harder sedí počas raňajok pri stole a rozrezáva žemľu

Primeraná sila

Rýchlosť a silu úchopu neustále monitorujú dva meracie systémy a riadia ich úmerne svalovým signálom. Ani náročnejšie úlohy ako uchopenie paradajky alebo iných chúlostivých predmetov tak nepredstavujú žiaden problém.

Sherri otvára chladničku a vyberá z nej mlieko

Prirodzená dynamika

DynamicArm zabraňuje neprirodzeným, trhavým pohybom. Pohyb je na začiatku vždy riadený a na konci sa postupne spomaľuje – presne tak, ako u zdravej ruky.

Ivan sa zišiel s priateľmi pri skateboardingu

Uvoľnená chôdza

Elektronicky riadená pomôcka flexie napomáha flexii lakťového kĺbu. Počas voľného švihu predlaktia pri chôdzi sa tento pohyb prirodzene spomalí. Celý proces je veľmi diskrétny a tichý.

Protézové rukavice v rôznych farbách

Protézové rukavice

Protézové rukavice SkinNatural v 6 farbách slúžia ako ochrana proti špine a prachu. Ich viacvrstvová štruktúra vytvára pocit hĺbky. Vonkajšia priesvitná vrstva napodobňuje prirodzenú štruktúru žíl ľudskej pokožky.

Muž so šálkou kávy pri krbe

Otáčanie zápästia

Zápästím môžete otáčať dnu aj von bez pomoci druhej ruky. Aj tento pohyb riadite prostredníctvom svalových signálov.

Používateľ DynamicArm Karl-Heinz sa hrá s dcérou.

Plynulé pohyby

S DynamicArm môžete súčasne vykonávať viac ako jeden pohyb – zohnutie predlaktia, otočenie zápästia a uchopenie predmetu rukou.

Funkcionalita

Nácvik používania protézy

Dôležitá fáza nácviku používania protézy pre vás začína bezprostredne po vybavení protézou. Cieľom je naučiť vás používať protézu tak, aby vám v bežnom živote skutočne pomáhala. Na začiatku vám ergoterapeut pomôže precvičiť si pohybové vzorce potrebné napríklad pri jedení alebo obliekaní. Pomocou špeciálnych cvičení sa naučíte protézu vhodne polohovať, aby ste dosiahli optimálnu polohu úchopu. Keď pri používaní protézy získate potrebnú sebaistotu, prejdete k nácviku ovládania svalovej sily. Predmety z penovej gumy, nápojové slamky alebo papierové poháriky vám pomôžu zistiť rôzne veľkosti tlaku, ktoré dokážu vaše svaly pri svojom napnutí vyvinúť a tiež ich vplyv na dané materiály a ich pevnosť.

Technické informácie

Technológia

Myoelektricky ovládaná protéza DynamicArm reaguje na príslušné svalové signály používateľa. Vďaka vstavanému elektromotoru sa tiež automaticky prispôsobí rôznym úrovniam záťaže. Svojou svalovou silou preto priebežne regulujete rýchlosť vašich pohybov, pričom vám pomáha tichá prevodovka Vario. V spojení s riadiacou jednotkou, ktorá na začiatku pohybu zabezpečuje riadené zrýchľovanie DynamicArm a jej plynulé spomaľovanie na konci, sa po prvý krát podarilo dosiahnuť pohybové vzorce podobné dynamickej odozve zdravej hornej končatiny.

Pomôcka flexie ukladá energiu uvoľnenú pri klesaní predlaktia a použije ju, keď sa rameno opäť zdvíha. Výrazne to ovplyvňuje aj spotrebu energie protézy: aj pri intenzívnejšom používaní je trvalo nainštalovaná lítium-iónová batéria zárukou výborného výkonu počas celého dňa. Pomôcka flexie tiež zabezpečuje harmonický voľný švih ramena. Vďaka tomu budú vaše pohyby prirodzené – bez dodatočnej spotreby energie či nepríjemných zvukov.

Návod na údržbu

Rukavice Ottobock Skin Natural:

Pri bežnom dennom nosení sa odporúča čistenie rukavice vodou a mydlom. Špeciálna vonkajšia vrstva znižuje náchylnosť rukavíc na zašpinenie, a zjednodušuje tak ich čistenie. Ak na vyčistenie nestačí voda a mydlo, je možné použiť špeciálny čistiaci prostriedok (640F12) s mechanickým rozprašovačom (640F13). Prosím dodržiavajte špecifické pokyny pre údržbu uvedené u špeciálneho čistiaceho prostriedku.

Na stiahnutie

Prosím zvoľte požadovaný formát súborov:

Brožúra DynamicArm (EN)

Často kladené otázky

  • Ako sa naučím protézu ovládať svalovými signálmi ?

    Tréning svalových signálov je porovnateľný s tréningom hry na hudobný nástroj: pravidelné cvičenie je veľmi dôležité. Ak je kýpťové lôžko správne prispôsobené a vaše svalstvo v dobrej kondícii, mali by ste vidieť významné zlepšenie už po troch mesiacoch.


Podobné produkty