Kýpťové lôžka SiOCX TR

Výhody pre vás na prvý pohľad

Komfortné kýpťové lôžko po amputáciách predlaktia

Mnohí pacienti po amputácii hornej končatiny by si svoj pracovný či súkromný život nevedeli predstaviť bez použitia protézy. Úspešné vybavenie protézou však vo veľkej miere závisí od kvality kýpťového lôžka. Funkcionalita, komfort a hygiena sú kritériami, ktoré umožňujú používateľovi byť v bežnom živote do značnej miery nezávislý.

Pri vývoji lôžka SiOCX TR sa kládol dôraz predovšetkým na tieto požiadavky. Použitie HTV silikónu vo vnútornom lôžku je zárukou jeho dokonalého uchytenia na kýpti. Silikón s rôznymi stupňami tvrdosti a vstavané gélové vankúšiky zlepšujú komfort senzitívnych oblastí kýpťa, čo ocenia predovšetkým používatelia, ktorých kýpeť je citlivý na tlak. Flexibilné oblasti vnútorného a vonkajšieho lôžka umožňujú veľkú voľnosť pohybu a optimálne sa prispôsobujú tvaru kýpťa. V neposlednom rade používatelia veľmi pozitívne hodnotia aj jednoduché čistenie lôžok SiOCX TR. Pre myoelektrické protézy hornej končatiny ponúkame samozrejme aj možnosť zabudovania vodivých prepojení do vnútorného lôžka.

Bezproblémová hygiena

Ako používateľ protézy určite poznáte problém potenia v protézovom lôžku. Máme pre vás dobré správy: potenie vo vnútornom lôžku SiOCX zo silikónu sa výrazne obmedzí. Tento materiál je tiež hypoalergénny, priedušný a dobre sa čistí.

Optimálne uchytenie

Nie je nič nepríjemnejšie ako pocit, keď viete, že vaša protéza na kýpti nedrží dostatočne dobre. Vnútorné lôžko je vyrobené zo silikónu na lekárske účely, a zabezpečuje tak optimálne a spoľahlivé uchytenie na kýpti.

Zlepšené vnímanie okolia

Hoci sa medzi vaším kýpťom a okolitým prostredím nachádza protézové lôžko, nemusí to ešte znamenať, že bude váš kýpeť izolovaný. SiOCX TR Flex vďaka svojmu flexibilnému protézovému lôžku umožňuje vnímať rôzne podnety, ako napríklad lakťovú opierku alebo dotyk.

Maximálna sloboda pohybu

Pevné okraje lôžka obmedzujú vašu slobodu pohybu. Pre flexibilný silikónový okraj lôžka, ktorý sa dokonale prispôsobí všetkým vašim pohybom, to však neplatí. Objavte maximálnu slobodu pohybu s lôžkom SiOCX TR.

Zabudované kontaktné plôšky pre elektródy

Pre pacientov po amputácii, ktorí sa rozhodnú pre myoelektrickú protézu, teda protézu, ktorá premieňa svalové signály na elektrické impulzy, ponúkame lôžka SiOCX TR aj v prevedení s vnútorným lôžkom so zabudovanými kontaktnými plôškami pre myoelektródy. Znamená to, že už nedochádza k priamemu styku elektród s pokožkou, čím sa znižuje nebezpečenstvo podráždenia pokožky a znečistenia. Uzavreté lôžko sa tiež ľahšie čistí.Výhody na prvý pohľad

Spoľahlivá opora

Dokonca aj pri kontakte s tvrdými povrchmi, ako je napríklad hrana stola, lôžko SiOCX TR Flex na kýpti spoľahlivo drží. Vďaka silikónovému povrchu a prispôsobivosti vonkajšieho lôžka nedochádza k zošmykovaniu ani pretáčaniu protézy.

Flexibilita a pohyblivosť

Vďaka svojej vysokej flexibilite sa lôžko SiOCX TR Flex dokonale prispôsobí vášmu kýpťu, a vaše svaly tak budú mať väčšiu voľnosť pohybu. Nové lôžko SiOCX je na dotyk z vonku mäkšie a pôsobí tak prirodzenejšie ako tvrdé lôžko.

Individuálny dizajn

Vyberte si z rôznych možností dizajn podľa vašich predstáv – či už jedno-, viacfarebný alebo vo farbe pokožky tak, aby ladil s poťahom protézy.