Myoelektrické ruky: Speedhands

Úchop a držanie predmetov

Rýchle reakcie a úchop

Uchopenie predmetov veľkých a malých, ľahkých a ťažkých, krehkých a odolných: v kombinácii s myoelektrickou protézou hornej končatiny umožňujú protézové ruky SensorHand Speed a VariPlus Speed uchopenie a držanie predmetov a aktívny život používateľa. Zvláštnosťou je, že tieto protézové ruky majú v reálnom čase veľmi rýchle reakcie a otvoria či zatvoria sa podobne rýchlo ako zdravá ruka. Umožnia vám tým istú spontánnosť a možnosť používania protézy skoro tak, ako by ste mali zdravú ruku.

Myoelektrické protézy sú vo všeobecnosti ovládané prostredníctvom príslušných svalových signálov používateľa. Až šesť ovládacích programov umožňuje prispôsobiť protézové ruky SensorHand Speed a VariPlus Speed individuálnym potrebám používateľa – v závislosti od toho, či používateľ dokáže ovládať jeden alebo dva svalové signály. Silu a rýchlosť úchopu je samozrejme tiež možné individuálne nastaviť.

Rýchlouzáver zápästia

Protézovou rukou môžete v zápästí manuálne otáčať, čím získate väčšiu flexibilitu.

Senzor rýchlosti

Špeciálny mechanizmus umožňuje mimoriadnu rýchlosť úchopu (15 až 300 mm za sekundu).

Plastové krycie čiapočky

Plastové krycie čiapočky na končekoch prstov poskytujú dodatočnú ochranu vnútrajška protézovej rukavice a vytvárajú prirodzený dotyk.

Palcový senzor

Vďaka zabudovaným SUVA senzorom zlepšuje palcový senzor ruky SensorHand Speed spoľahlivosť jej úchopu a držania. Meria zmeny síl (vektorové sily) a pri zmene polohy objektu automaticky prispôsobuje úchop.

Riadiaca elektronika

Riadiaca elektronika umožňuje vďaka 7 riadiacim programom individuálne nastavenie protézovej ruky.Výhody na prvý pohľad

Rýchle reflexy

Pri maximálnej rýchlosti sa protézová ruka otvára trikrát rýchlejšie ako porovnateľné protézové ruky. S proporcionálnou rýchlosťou 300 mm za sekundu vám umožní pri úchope rýchlo reagovať.

Pevne v rukách

Integrovaná funkcia Autograsp ruky SensorHand Speed je veľkou pomocou, ak sa vám predmet, ktorý držíte, začína vyšmykovať. V zlomku sekundy sa sila úchopu zvýši, až kým sa držaný predmet opäť nedostane do bezpečnej polohy.

Uchopenie predmetov

Získajte späť slobodu pohybu v každodennom živote, v práci a vo voľnom čase. Zvládnete uchopiť a udržať rôzne predmety bez ohľadu na to, či sú ľahké alebo ťažké, malé alebo väčšie.

Rôzne veľkosti

Ruky SensorHand Speed a VariPlus Speed sú dostupné v troch rôznych veľkostiach – pre mužov aj pre ženy. Stanú sa tak harmonickou súčasťou vášho celkového telesného vzhľadu.

Flexibilné použite

Nezáleží na tom, či vaše protézové vybavenie začína v pleci, ramene alebo predlaktí: Protézovú ruku je možné kombinovať s rôznymi systémovými komponentmi tak, aby vám do života priniesla čo možno najviac výhod.

Funkcionalita

Nácvik používania protézy

Dôležitá fáza nácviku používania protézy pre vás začína bezprostredne po vybavení protézou. Cieľom je naučiť vás používať protézu tak, aby vám v bežnom živote skutočne pomáhala. Na začiatku vám ergoterapeut pomôže precvičiť si pohybové vzorce potrebné napríklad pri jedení alebo obliekaní. Pomocou špeciálnych cvičení sa naučíte protézu vhodne polohovať, aby ste dosiahli optimálnu polohu úchopu. Keď pri používaní protézy získate potrebnú sebaistotu, prejdete k nácviku ovládania svalovej sily. Predmety z penovej gumy, nápojové slamky alebo papierové poháriky vám pomôžu zistiť rôzne veľkosti tlaku, ktoré dokážu vaše svaly pri svojom napnutí vyvinúť a tiež ich vplyv na dané materiály a ich pevnosť.

Často kladené otázky

  • Ako sa naučím protézu ovládať svalovými signálmi ?

    Tréning svalových signálov je porovnateľný s tréningom hry na hudobný nástroj: pravidelné cvičenie je veľmi dôležité. Ak je kýpťové lôžko správne prispôsobené a vaše svalstvo v dobrej kondícii, mali by ste vidieť významné zlepšenie už po troch mesiacoch.

  • Môžem ruku otvoriť aj mechanicky ?

    Ak batéria nie je nabitá, je možné otvoriť protetickú ruku aj manuálne. Váš ortopedický technik s vami tento úkon precvičí.


Podobné produkty