Protézový systém AxonBus s rukou Michelangelo

S rukou Michelangelo získate späť vašu stratenú sloboduVýhody na prvý pohľad

Množstvo možností úchopu

Vďaka veľkému počtu funkcií ponúka ruka Michelangelo sedem rôznych polôh. Či už varíte, listujete v knihe alebo píšete na klávesnici, s rukou Michelangelo sa tieto pohyby stanú súčasťou vášho každodenného života, voľného času a práce.

Uvoľnené zápästie

Mechanickú jednotku zápästia AxonWrist je možné zohnúť, vystrieť a otáčať dnu a von. V novo vyvinutom flexibilnom režime navyše AxonWrist imituje pohyb uvoľneného prirodzeného zápästia. Táto vlastnosť je v súčasnosti unikátom! Je možné tak obmedziť neprirodzené kompenzačné pohyby, čo podporí správne držanie tela.

Prirodzený dizajn

Špeciálnou výzvou pre produktových návrhárov a vývojárov predstavovalo dosiahnutie čo možno najprirodzenejšieho vzhľadu a vlastností povrchu ruky Michelangelo. Prsty sú vyrobená z tvrdých a mäkkých materiálov, čím až do detailu verne napodobňujú prirodzenú ľudskú ruku. Plochý oválny adaptér ruky zdôrazňuje prirodzený vzhľad – ešte viac ako u predchádzajúcich zaguľatených modelov zápästia. Príslušné protézové rukavice sú dostupné v šiestich farebných odtieňoch.

Tie správne rukavice

Odolné protézové rukavice dostupné v šiestich farebných odtieňoch majú vrstvovitú štruktúru. Farebné vlákna v nej imitujú prirodzené rozloženie žiliek na ľudskej ruke. Do obalu ruky sú vstavané rebrovité výstuže, vďaka ktorým pohyb zápästia a palca vyzerá prirodzene. Pre tých, ktorí svoju modernú protézu nechcú skrývať, máme v ponuke aj priesvitnú a čiernu protézovú rukavicu.

Funkcionalita

Sedem rôznych druhov úchopu

Iba málo častí ľudského tela je tak všestranných a zložitých ako naše ruky. Dokonalá súhra nervov, šliach a celkovo 27 kostí, 39 svalov a 36 kĺbov nám umožňuje prirodzene vykonávať každodenné úlohy. Jednou z najväčších výziev medicínskej techniky je snaha o obnovenie čo najväčšieho množstva týchto funkcií v protéze. Ruka Michelangelo so siedmimi rôznymi možnosťami úchopu prinavracia množstvo funkcií zdravej ruky. Jej úchopová sila sa pohybuje medzi 6 a 7 kg. Ruka Michelangelo umožňuje nastavenie a ovládanie sily potrebnej na udržanie ťažkého alebo ľahkého predmetu.

Laterálny stisk

Pri laterálnom stisku, známom tiež ako kľúčový stisk, sa palec posunie nabok smerom k ukazováku. Umožní vám bočné uchopenie plochých predmetov, ako napríklad papiera, alebo kreditnej karty.

Laterálny silový úchop

Palec sa posunie laterálne smerom k ukazováku. To vám umožní uchopenie priemerne veľkých predmetov, ako napríklad mobilného telefónu.

Abdukcia/addukcia prstov

Roztvorenie a zovretie prstov vám umožní držať ploché a tenké predmety (< 3 mm), ako napríklad bankovky.

Štipcový stisk

Známy tiež ako štipcový úchop, kedy palec spolu s ukazovákom a prostredníkom vytvoria trojbodovú oporu, vďaka ktorej bezpečne udržíte malé predmety, ako napríklad pero.

Opozičný silový úchop

Veľká šírka otvorenej ruky vám umožní bezpečne udržať predmety s väčším priemerom.

Otvorená dlaň

Otvorením ruky dosiahnete polohu roztvorenej dlane, na ktorej môžete prirodzene odniesť predmety ako tanier alebo podložku.

Neutrálny režim

Ruka Michelangelo vyzerá v uvoľnenej polohe veľmi prirodzene. Vo flexibilnom režime sa zápästie veľmi ľahko poddáva tlaku. Pri uvoľnení svalov prejde ruka Michelangelo tiež do neutrálnej, uvoľnenej polohy.

Správny tréning s protézou vám pomôže pri jej praktickom používaní

Dobré vybavenie nekončí profesionálnym nastavením protézy. Čím lepšie budete vašu ruku Michelangelo poznať, tým efektívnejšie ju budete vedieť používať v bežnom živote. Práve preto vyvinula spoločnosť Ottobock praktické sprievodné cvičenia, ktoré vám pomôžu ruku lepšie spoznať, a naplno tak využiť výhody množstva funkcií a možností úchopov, ktoré ruka Michelangelo ponúka. V ideálnom prípade by vás týmto viacúrovňovým tréningovým konceptom mal sprevádzať špeciálne vyškolený terapeut. Koncept okrem iného pokrýva každodennú manipuláciu s protézou vrátane nabíjania batérie, pokyny na údržbu, skladovanie a zapínanie a vypínanie protézy. Ďalej nasledujú cvičenia, ktoré vám pomôžu naučiť sa rôzne možnosti úchopu. Okrem nácviku pod vedením terapeuta budete mať k dispozícii DVD, ktoré vám umožní zopakovať a precvičovať si tieto cvičenia aj doma.

Technické informácie

Technológia

Ruka Michelangelo je riadená prostredníctvom systému AxonBus (AXON je odvodený z anglického Adaptive eXchange Of Neuroplacement data, teda adaptívna výmena údajov pre ovládanie nervových funkcií). Tento systém vychádza z overených a vysoko bezpečných systémov z oblasti letectva a automobilového priemyslu. Výhodou je, že systém AxonBus predstavuje integrovaný systém pre prenos údajov. Jednotlivé komponenty sú optimalizované pre dokonalú vzájomnú komunikáciu a spoluprácu. Výhodou pre používateľa je to, že nedochádza k spomaleniu ani oneskoreniu výkonu funkcií ruky Michelangelo. Systém AxonBus zároveň zlepšuje bezpečnosť a spoľahlivosť protézy.

Návod na údržbu

Rukavice Ottobock AxonSkin Natural:

Pri bežnom dennom nosení sa odporúča čistenie rukavice vodou a mydlom. Špeciálna vonkajšia vrstva znižuje náchylnosť rukavíc na zašpinenie, a zjednodušuje tak ich čistenie. Ak na vyčistenie nestačí voda a mydlo, je možné použiť špeciálny čistiaci prostriedok (640F12) s mechanickým rozprašovačom (640F13). Prosím dodržiavajte špecifické pokyny pre údržbu uvedené u špeciálneho čistiaceho prostriedku.

Na stiahnutie

Prosím zvoľte požadovaný formát súborov:

Brožúra Michelangelo Hand (EN)

Často kladené otázky


Podobné produkty