Protézový systém AxonBus s rukou Michelangelo

S rukou Michelangelo získate späť vašu stratenú slobodu

Žite. S Michelangelom

Vďaka rôznym možnostiam úchopu umožňuje protézový systém AxonBus s rukou Michelangelo obnovenie mnohých funkcií zdravej ruky. Svojím veľmi prirodzeným dizajnom bude tvoriť harmonickú súčasť vášho celkového telesného vzhľadu.

Axon Master

Ovládanie ruky Michelangelo je založené na systéme AxonBus, ktorý vychádza z bezpečnostných systémov používaných v letectve a automobilovom priemysle – upravenom pre protetické vybavenia. Je zárukou spoľahlivej funkčnosti ruky.

Samostatne pohyblivý palec

Samostatný aktívny pohon palca vám s ním umožňuje pohybovať nezávisle. Tým sa rozšíria vaše možnosti úchopu – pri posunutí palca smerov von je možné vytvoriť rovnú otvorenú dlaň.

Mäkké brušká prstov

Prsty sú vyrobené z kombinácie mäkkých a pevných materiálov a až do detailu sú založené na prirodzenom vzore ľudskej ruky.

Ploché oválne zápästie

Ploché oválne zápästie pôsobí veľmi prirodzene. Zápästie môžete zohnúť aj napriamiť, ako aj pasívne otáčať dovnútra a von. Uvoľnené zápästie vo flexibilnom režime je skutočným unikátom.

Hlavný pohon

Výkonný hlavný pohon slúži na riadenie pohybu a sily úchopu. Aktívne poháňanými prvkami sú palec, ukazovák a prostredník. Prstenník a malíček pasívne sledujú ich pohyb.Výhody na prvý pohľad

Množstvo možností úchopu

Vďaka veľkému počtu funkcií ponúka ruka Michelangelo sedem rôznych polôh. Či už varíte, listujete v knihe alebo píšete na klávesnici, s rukou Michelangelo sa tieto pohyby stanú súčasťou vášho každodenného života, voľného času a práce.

Uvoľnené zápästie

Mechanickú jednotku zápästia AxonWrist je možné zohnúť, vystrieť a otáčať dnu a von. V novo vyvinutom flexibilnom režime navyše AxonWrist imituje pohyb uvoľneného prirodzeného zápästia. Táto vlastnosť je v súčasnosti unikátom! Je možné tak obmedziť neprirodzené kompenzačné pohyby, čo podporí správne držanie tela.

Prirodzený dizajn

Špeciálnou výzvou pre produktových návrhárov a vývojárov predstavovalo dosiahnutie čo možno najprirodzenejšieho vzhľadu a vlastností povrchu ruky Michelangelo. Prsty sú vyrobená z tvrdých a mäkkých materiálov, čím až do detailu verne napodobňujú prirodzenú ľudskú ruku. Plochý oválny adaptér ruky zdôrazňuje prirodzený vzhľad – ešte viac ako u predchádzajúcich zaguľatených modelov zápästia. Príslušné protézové rukavice sú dostupné v šiestich farebných odtieňoch.

Tie správne rukavice

Odolné protézové rukavice dostupné v šiestich farebných odtieňoch majú vrstvovitú štruktúru. Farebné vlákna v nej imitujú prirodzené rozloženie žiliek na ľudskej ruke. Do obalu ruky sú vstavané rebrovité výstuže, vďaka ktorým pohyb zápästia a palca vyzerá prirodzene. Pre tých, ktorí svoju modernú protézu nechcú skrývať, máme v ponuke aj priesvitnú a čiernu protézovú rukavicu.

Funkcionalita

Sedem rôznych druhov úchopu

Iba málo častí ľudského tela je tak všestranných a zložitých ako naše ruky. Dokonalá súhra nervov, šliach a celkovo 27 kostí, 39 svalov a 36 kĺbov nám umožňuje prirodzene vykonávať každodenné úlohy. Jednou z najväčších výziev medicínskej techniky je snaha o obnovenie čo najväčšieho množstva týchto funkcií v protéze. Ruka Michelangelo so siedmimi rôznymi možnosťami úchopu prinavracia množstvo funkcií zdravej ruky. Jej úchopová sila sa pohybuje medzi 6 a 7 kg. Ruka Michelangelo umožňuje nastavenie a ovládanie sily potrebnej na udržanie ťažkého alebo ľahkého predmetu.

Laterálny stisk

Pri laterálnom stisku, známom tiež ako kľúčový stisk, sa palec posunie nabok smerom k ukazováku. Umožní vám bočné uchopenie plochých predmetov, ako napríklad papiera, alebo kreditnej karty.

Laterálny silový úchop

Palec sa posunie laterálne smerom k ukazováku. To vám umožní uchopenie priemerne veľkých predmetov, ako napríklad mobilného telefónu.

Abdukcia/addukcia prstov

Roztvorenie a zovretie prstov vám umožní držať ploché a tenké predmety (< 3 mm), ako napríklad bankovky.

Štipcový stisk

Známy tiež ako štipcový úchop, kedy palec spolu s ukazovákom a prostredníkom vytvoria trojbodovú oporu, vďaka ktorej bezpečne udržíte malé predmety, ako napríklad pero.

Opozičný silový úchop

Veľká šírka otvorenej ruky vám umožní bezpečne udržať predmety s väčším priemerom.

Otvorená dlaň

Otvorením ruky dosiahnete polohu roztvorenej dlane, na ktorej môžete prirodzene odniesť predmety ako tanier alebo podložku.

Neutrálny režim

Ruka Michelangelo vyzerá v uvoľnenej polohe veľmi prirodzene. Vo flexibilnom režime sa zápästie veľmi ľahko poddáva tlaku. Pri uvoľnení svalov prejde ruka Michelangelo tiež do neutrálnej, uvoľnenej polohy.

Správny tréning s protézou vám pomôže pri jej praktickom používaní

Dobré vybavenie nekončí profesionálnym nastavením protézy. Čím lepšie budete vašu ruku Michelangelo poznať, tým efektívnejšie ju budete vedieť používať v bežnom živote. Práve preto vyvinula spoločnosť Ottobock praktické sprievodné cvičenia, ktoré vám pomôžu ruku lepšie spoznať, a naplno tak využiť výhody množstva funkcií a možností úchopov, ktoré ruka Michelangelo ponúka. V ideálnom prípade by vás týmto viacúrovňovým tréningovým konceptom mal sprevádzať špeciálne vyškolený terapeut. Koncept okrem iného pokrýva každodennú manipuláciu s protézou vrátane nabíjania batérie, pokyny na údržbu, skladovanie a zapínanie a vypínanie protézy. Ďalej nasledujú cvičenia, ktoré vám pomôžu naučiť sa rôzne možnosti úchopu. Okrem nácviku pod vedením terapeuta budete mať k dispozícii DVD, ktoré vám umožní zopakovať a precvičovať si tieto cvičenia aj doma.

Technické informácie

Technológia

Ruka Michelangelo je riadená prostredníctvom systému AxonBus (AXON je odvodený z anglického Adaptive eXchange Of Neuroplacement data, teda adaptívna výmena údajov pre ovládanie nervových funkcií). Tento systém vychádza z overených a vysoko bezpečných systémov z oblasti letectva a automobilového priemyslu. Výhodou je, že systém AxonBus predstavuje integrovaný systém pre prenos údajov. Jednotlivé komponenty sú optimalizované pre dokonalú vzájomnú komunikáciu a spoluprácu. Výhodou pre používateľa je to, že nedochádza k spomaleniu ani oneskoreniu výkonu funkcií ruky Michelangelo. Systém AxonBus zároveň zlepšuje bezpečnosť a spoľahlivosť protézy.

Návod na údržbu

Rukavice Ottobock AxonSkin Natural:

Pri bežnom dennom nosení sa odporúča čistenie rukavice vodou a mydlom. Špeciálna vonkajšia vrstva znižuje náchylnosť rukavíc na zašpinenie, a zjednodušuje tak ich čistenie. Ak na vyčistenie nestačí voda a mydlo, je možné použiť špeciálny čistiaci prostriedok (640F12) s mechanickým rozprašovačom (640F13). Prosím dodržiavajte špecifické pokyny pre údržbu uvedené u špeciálneho čistiaceho prostriedku.

Na stiahnutie

Prosím zvoľte požadovaný formát súborov:

Brožúra Michelangelo Hand (EN)

Často kladené otázky


Podobné produkty