Silikónové čiastočné protézy ruky a prstov

Náhrada po amputáciách prstov a čiastočných amputáciách ruky

Funkcia a estetika

Čiastočné protézy ruky a prstov nahrádzajú amputované prsty alebo časti ruky. Pri bežných pohyboch zastávajú tieto protézy dôležité funkcie. Rozširujú možnosti úchopov postihnutou rukou a môžu tiež slúžiť ako protisila pri úchope a držaní predmetov. Okolie na prvý pohľad niekedy ani nespozná, že ide o čiastočnú protézu ruky alebo prsta. Vyrábajú sa na základe individuálnych merných podkladov ako prirodzené repliky chýbajúcich častí ruky.

Dokonalá podoba

Použitý silikónový materiál umožňuje nielen verne napodobniť povrch vašej pokožky, ale tiež zachytiť aj tie najjemnejšie detaily, ako drobné žilky, pigmentáciu pokožky a ochlpenie.

Komfort pri nosení

Silikónové protézy na kýpti spoľahlivo držia vďaka podtlaku aj bez rušivého zapínania. Stenčujúce sa okraje tiež prispievajú k vysokému komfortu pri nosení.

Ručná výroba

Celá protéza je výsledkom individuálnej ručnej výroby. Platí to aj pre tvar a farbu nechtov. Tie je v niektorých prípadoch možné aj lakovať.

Individuálny dizajn

Tvar prstov a individuálny vzhľad zdravej ruky sa do detailu zreprodukujú.Výhody na prvý pohľad

Uchopiť a držať

Čiastočné protézy ruky a prstov zastávajú v bežnom živote dôležité funkcie. Rozširujú možnosti úchopu postihnutej ruky: Opäť budete môcť používať klávesnice, telefóny a iné ovládacie prvky. Slúžia tiež ako protisila pri úchope a držaní predmetov oboma rukami.

Nenápadný vzhľad

Okrem samotnej funkcionality presvedčia tieto protézy predovšetkým svojou estetickou stránkou a diskrétnosťou. Vďaka individuálnemu stvárneniu tvaru a farby totiž umožňujú až neuveriteľne verne obnoviť vonkajší vzhľad. Protéza sa tak stane harmonickou súčasťou vášho celkového telesného vzhľadu a pre okolie bude na prvý pohľad nerozoznateľná.

Intenzívne používanie

Od momentu, kedy ráno vstanete až do neskorých večerných hodín: Vďaka individuálne tvarovanému lôžku protéza výborne drží bez toho, aby niekde škrtila alebo tlačila, a vy ju tak môžete pohodlne nosiť celý deň.

Individuálna zákazková výroba

Každá protéza je unikát individuálne vyrobený podľa vašich želaní a požiadaviek.

Jednoduchá údržba

Pri pravidelnom každodennom čistení vonkajšej a vnútornej strany protézy ju môžete nosiť každý deň od rána do večera. Postačí vám na to voda a mydlo s neutrálnym pH.

Funkcionalita

Materiál

Spoločnosť Ottobock vyrába čiastočné protézy ruky a prstov zo špeciálneho silikónu na lekárske účely. Tento silikónový materiál je dermatologicky testovaný a vhodný pre použitie v medicíne. Vysokokvalitný silikón v sebe spája všetky dôležité vlastnosti potrebné pre optimálne vybavenie: funkčnosť, estetiku a komfort.

Manipulácia

Citlivú oblasť kýpťa spoľahlivo chráni individuálne tvarované lôžko. Použitie protézy je veľmi jednoduché: Pohodlne sa nasadzuje aj skladá. Pre jednoduchšie nasadzovanie protézy odporúčame používať gél Ottobock ProComfort (633S2). Vďaka veľmi tenkým okrajom lôžka nie je nijak obmedzená voľnosť pohybu okolitých prstov a je zaručený optimálny komfort pri nosení. Vďaka podtlaku je protéza zároveň dobre fixovaná a drží pevne na kýpti.

Návod na údržbu

Vysokokvalitný silikón v sebe spája všetky dôležité vlastnosti potrebné pre optimálne vybavenie: funkčnosť, estetiku a komfort. Teplotná stabilita a odolnosť voči UV žiareniu sú len niektoré z výhod silikónových materiálov. Silikónové protézy sa tiež jednoducho udržiavajú a dobre čistia. Každý deň po použití by sa mali čistiť z vonkajšej strany pomocou vody a pH neutrálneho mydla. Pri dodržiavaní návodu na údržbu sa nemusíte obávať trvalého znečistenia. Tenké okraje lôžka, spoľahlivá fixácia na kýpti a vynikajúca znášanlivosť pokožkou patria medzi ďalšie výhody silikónových materiálov.