Silikónové čiastočné protézy ruky a prstov

Náhrada po amputáciách prstov a čiastočných amputáciách rukyVýhody na prvý pohľad

Úchop so silikónovou čiastočnou protézou ruky

Uchopiť a držať

Čiastočné protézy ruky a prstov zastávajú v bežnom živote dôležité funkcie. Rozširujú možnosti úchopu postihnutej ruky: Opäť budete môcť používať klávesnice, telefóny a iné ovládacie prvky. Slúžia tiež ako protisila pri úchope a držaní predmetov oboma rukami.

Diskrétny dizajn protézy prsta

Nenápadný vzhľad

Okrem samotnej funkcionality presvedčia tieto protézy predovšetkým svojou estetickou stránkou a diskrétnosťou. Vďaka individuálnemu stvárneniu tvaru a farby totiž umožňujú až neuveriteľne verne obnoviť vonkajší vzhľad. Protéza sa tak stane harmonickou súčasťou vášho celkového telesného vzhľadu a pre okolie bude na prvý pohľad nerozoznateľná.

Protéza po amputácii prsta

Intenzívne používanie

Od momentu, kedy ráno vstanete až do neskorých večerných hodín: Vďaka individuálne tvarovanému lôžku protéza výborne drží bez toho, aby niekde škrtila alebo tlačila, a vy ju tak môžete pohodlne nosiť celý deň.

Individuálna výroba čiastočnej protézy ruky

Individuálna zákazková výroba

Každá protéza je unikát individuálne vyrobený podľa vašich želaní a požiadaviek.

Údržba silikónovej čiastočnej protézy ruky

Jednoduchá údržba

Pri pravidelnom každodennom čistení vonkajšej a vnútornej strany protézy ju môžete nosiť každý deň od rána do večera. Postačí vám na to voda a mydlo s neutrálnym pH.

Funkcionalita

Materiál

Spoločnosť Ottobock vyrába čiastočné protézy ruky a prstov zo špeciálneho silikónu na lekárske účely. Tento silikónový materiál je dermatologicky testovaný a vhodný pre použitie v medicíne. Vysokokvalitný silikón v sebe spája všetky dôležité vlastnosti potrebné pre optimálne vybavenie: funkčnosť, estetiku a komfort.

Manipulácia

Citlivú oblasť kýpťa spoľahlivo chráni individuálne tvarované lôžko. Použitie protézy je veľmi jednoduché: Pohodlne sa nasadzuje aj skladá. Pre jednoduchšie nasadzovanie protézy odporúčame používať gél Ottobock ProComfort (633S2). Vďaka veľmi tenkým okrajom lôžka nie je nijak obmedzená voľnosť pohybu okolitých prstov a je zaručený optimálny komfort pri nosení. Vďaka podtlaku je protéza zároveň dobre fixovaná a drží pevne na kýpti.

Návod na údržbu

Vysokokvalitný silikón v sebe spája všetky dôležité vlastnosti potrebné pre optimálne vybavenie: funkčnosť, estetiku a komfort. Teplotná stabilita a odolnosť voči UV žiareniu sú len niektoré z výhod silikónových materiálov. Silikónové protézy sa tiež jednoducho udržiavajú a dobre čistia. Každý deň po použití by sa mali čistiť z vonkajšej strany pomocou vody a pH neutrálneho mydla. Pri dodržiavaní návodu na údržbu sa nemusíte obávať trvalého znečistenia. Tenké okraje lôžka, spoľahlivá fixácia na kýpti a vynikajúca znášanlivosť pokožkou patria medzi ďalšie výhody silikónových materiálov.