Silikónové poťahy na protézy horných končatín

Výhody pre vás na prvý pohľad

Prekvapujúco prirodzené

Každá časť ľudského tela má svoj jedinečný tvar a farbu. Predovšetkým v prípade amputácií hornej končatiny a ruky je okrem obnovenia funkčnosti z hľadiska prijatia kľúčová vizuálna stránka. Individuálne silikónové poťahy na protézy horných končatín sa vyrábajú ručne a umožňujú veľmi verne obnoviť podobu vonkajšieho vzhľadu. Vďaka možnostiam presného anatomického a vizuálneho stvárnenia, ktoré silikónové poťahy poskytujú, sú takéto protézy horných končatín pre okolie veľmi nenápadné.

Každý poťah je jedinečný a prináša so sebou množstvo výhod. Okrem odolnosti voči UV žiareniu a vyšším teplotám sú hlavnými výhodami zvýšená odolnosť voči znečisteniu a jednoduchá údržba pomocou vody a mydla s neutrálnym pH. V prípade, že sa rozhodnete pre prevedenie "Natural", máte dokonca možnosť pred dokončením na oddelení Ottobock Service Fabrication ovplyvňovať konečný vzhľad vášho silikónového poťahu na protézu hornej končatiny.

Prirodzený vzhľad nechtov

Tvar a farba nechtov sú detailnou kópiou nechtov na zdravej ruke. V niektorých prípadoch je dokonca možné nechty lakovať.

Detailná replika štruktúry pokožky

K dôležitým prvkom vizuálnej imitácie ľudskej pokožky patria štruktúry jednotlivých žiliek a pigmentácia kože. Tieto stvárňujeme autenticky podľa vzoru protiľahlej končatiny. Na želanie je možné do poťahu vložiť aj jednotlivé chĺpky.

Reálny vzhľad pokožky

Pre čo najpresnejšiu imitáciu vzhľadu zdravej končatiny sa pri výrobe poťahu používa až 10 farieb.Výhody na prvý pohľad

Uchopiť a držať

Protézy horných končatín zastupujú v bežnom živote dôležité funkcie. Rozširujú možnosti pasívneho úchopu postihnutej končatiny. Slúžia tiež ako protisila pri úchope a držaní predmetov oboma rukami.

Nápadne nenápadný

Odhliadnuc od samotnej funkčnosti je diskrétny vzhľad ďalšou výraznou črtou silikónových poťahov. Protéza sa tak vďaka neuveriteľne nenápadnému tvaru a farebnému prevedeniu stane harmonickou súčasťou vášho celkového telesného vzhľadu a pre ostatných bude na prvý pohľad nerozoznateľná od zdravej končatiny.

Individuálna zákazková výroba

Každý poťah je jedinečný a vyrobený na zákazku podľa vašich požiadaviek.

Jednoduchá údržba

Trvalému znečisteniu vášho poťahu na protézu predídete tým, že ho budete čistiť každý deň. Úplne na to postačí voda a mydlo s neutrálnym pH.

Návod na údržbu

Individuálne poťahy na protézy horných končatín vyrába spoločnosť Ottobock zo silikónu. Zvolené vysokokvalitné silikónové materiály v sebe spájajú všetky dôležité vlastnosti potrebné pre optimálne vybavenie: funkčnosť, estetiku a komfort. Teplotná stabilita a odolnosť voči UV žiareniu sú len dve z množstva výhod, ktoré silikóny ponúkajú. Silikónové protézy sa tiež jednoducho udržiavajú a dobre čistia. Čistiť by sa mali z vonkajšej strany každý deň po použití s pomocou vody a mydla s neutrálnym pH. Pri dodržiavaní návodu na údržbu sa nemusíte obávať trvalého znečistenia.